Znovuvzkříšené dědictví jihočeských textilek

Zamysleli jste se někdy nad tím, odkud pochází textilní výrobky, které kupujete? Schválně zkuste projít skříně s oblečením, ložní prádlo nebo třeba ručníky. Velká část vaší garderoby má nejspíš svůj původ v Číně nebo některé jiné asijské či africké zemi. A právě levný asijský textil je důvodem, proč se textilkám v Česku nijak zvlášť nedaří. A přitom je u nás spousta firem, které vyrábí kvalitní a moderní textilní výrobky.

Písek – Manchester jižních Čech

Velká část naší textilní produkce v současnosti pochází z Vysočiny a z Jižních Čech, z Písku a okolí.  Písek, tradiční město textilu, dnes hostí několik firem, zaměřených především na ložní prádlo. A produkce se zvyšuje. Často ale bojují s nedostatkem kvalitního personálu. Podle Josefa Handrejcha, ředitele společnosti Kvalitex, české textilky mají potenciál, ale je třeba vychovat novou generaci, která se o to bude starat.

Kvalitex – záruka tradice i kvality

Právě Josef Handrejch je jedním z příkladů, že když je člověk dostatečně zapálený pro své podnikání, dají se překonat lecjaké obtíže. Začínal přesně před dvaceti lety prakticky od nuly a ze začátku měl pod sebou jen dva zaměstnance. Dnes je Kvalitex prosperující firmou, která nejenže několikrát do roka vydává nové kolekce ložního prádla, ale v její nabídce najdete i přikrývky a polštáře několika rozměrů, dekorační polštáře nebo předložky do koupelny.

Sortiment je velmi pestrý, takže si vybere jak zastánce klasických romantických vzorů, tak milovník horkých novinek v interiérovém designu. „Sázíme na kvalitní materiál. Naše povlečení je z bavlny, ale najdete jak tradiční krepové povlečení, tak luxusní bavlněný satén. A i když jsem sám založením tradicionalista, nebráním se ani technologickým novinkám,“ říká Josef Handrejch.

Objevte svět nanotextilií

Jednou z inovací, kterou má Kvalitex ve své nabídce, jsou lůžkoviny vybavené protiroztočovou úpravou. Takováto přikrývka nebo polštář jsou ideální pro alergiky nebo astmatiky. Speciální složení mikrovláken vytváří povrch příjemný na dotek, ale zároveň prostý jakýchkoli škůdců, kteří by rušili kvalitní spánek.

 

Hlídat si původ potravin je pro většinu z nás už běžné. Zkuste se dívat i na to, odkud pochází lůžkoviny, které denně používáte. A pokud máte chuť pořídit si domů nějaký nový kousek, inspirujte se nabídkou jihočeského Kvalitexu.

 

 

 

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *