Vlastnosti ložního prádla – jaký materiál zvolit

Do dětského pokoje patří spousta hraček, veselé tapety, vhodný nábytek, ale také pořádné ložní prádlo. Všechny malé děti se rády zachumlají do peřin s obrázkem jejich oblíbeného pohádkového hrdiny. Vyberete-li navíc správné barvy, které budou ladit s ostatními doplňky v pokoji, vytvoříte příjemnou atmosféru, a vaše dítko se tak bude ve svém království cítit báječně. Následující článek vám představí nejčastější materiály, ze kterých se ložní prádlo vyrábí, a jejich specifika.

Bavlna – oblíbená klasika

Vhodným materiálem používaným pro dětské povlečení je bavlna. Jedná se o odolnou textilii, která zvládne častější praní i žehlení. Děti jsou raubíři, často se stane, že nedopatřením peřiny ušpiní, proto se bavlněné povlečení skvěle hodí do jejich pokojíků. Navíc je prodyšné a příjemné na dotek, takže si vaše ratolesti budou stěžovat, že je v noci prádlo kouše. Nevýhodou bavlny je náchylnost k mačkání. Pokud se tedy rozhodnete právě pro ni, připravte se na čas strávený u žehlícího prkna. Jinak ale údržba není složitá. Jedná se o oblíbenou klasiku, kterou najdete téměř v každé domácnosti.

Mikroplyš a flanel vás zahřejí

Jestli chcete své děti potěšit, zkuste jim pořídit povlečení z mikroplyše. Tento materiál milují i dospělí, a důvod? Je nádherně měkoučký. Když se do něj člověk zachumlá, připadá si, jako by spal na obláčku. Mikroplyš kromě toho pěkně hřeje a umí udržet teplotu, tudíž je dobrou volbou na zimní období. Nežehlí se, ale za to je třeba dávat si pozor při praní, nelze totiž prát na příliš vysoké teploty. Tato textilie je velmi podobná flanelu, jak na dotek, tak i svými vlastnostmi. Pakliže hledáte povlečení do chladného počasí, s mikroplyšem nebo flanelem neuděláte chybu.

Krep – ideální kompromis

Jestli nehledáte úplně hřejivé ložní prádlo, ale zároveň chcete něco méně tradičního, než je bavlna, vyzkoušejte povlečení krepové. Jedná se o moderní materiál, který není nutné žehlit, protože se nemačká. Je oblíbený jak u dětí, tak u dospělých a není problém sehnat ho i v nadstandardních rozměrech. Prodloužené povlečení je vyráběno pro peřiny větších rozměrů, které ocení nejen vysocí jedinci.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *