Nové bydlení vytvoříte za pár korun – stačí nový bytový textil

Bytový textil je součástí zařízení našich obydlí a neodmyslitelně k našemu bydlení patří. Často však zapomínáme, že designově zastaralý textil dělá nemoderním celé naše bydlení. Pouštíme se do velkých rekonstrukcí bytů, protože se v nich necílíme dobře. Zapomínáme však, že by nejspíš stačila malá změna – vyměnit záclony, závěsy a povlečení.

Ekologické a trvale udržitelné je rozhodně nakupovat věci, které jsou kvalitní a vydrží. Pokud však jdeme s trendy, musíme si uvědomit, že se časem stanou vyčpělými. Čím vsadíte na výraznější vzory, například právě na bytovém textilu, tím dříve jej budete muset vyměnit. Rozhodně to však neznamená, že se máme trendům vyhýbat. Spíše si bychom měli myslet na to, že zhruba po 15 letech je skutečně důležité opět se na bytové textil podívat a vyměnit jej. Nemusí to platit u toho nadčasového, jednobarevného, ale často se i na něm podepíše zub času, naše domácí zvířata, či se třeba skokově změní preferované materiály.

Vybírejte bytový textil s duší

Bytový textil tvoří obří plochy a dává bytu styl. Nepřekoná to obvykle ani samotný nábytek. Záclony, závěsy, povlečení, různé polštářky, plédy a koberečky, taktéž čalounění na sedacím nábytku ­– to vše vytváří styl našeho bydlení.

Moderní pohled na bydlení dnes často z interiéru bytový textil odstraňuje jako nadbytečný. Bydlení pak ale působí chladně, neosobně, jakoby v našem bytě ani nikdo nebydlel. Určitě se bytového textilu nevzdávejte.

Kouzlete s bytovým textilem

Někdy je naše bydlení snůškou staršího a novějšího nábytku, který spolu neladí. Mnohé kousky neodpovídají našemu vkusu, ale jsou třeba partnerovou památkou na rodiče, či pro něj znamenají nostalgii z dětství. Problém lze opět vyřešit bytovým textilem. Ujednoťte jej barevně i stylem. Dopřejte textilu velké plochy. Nechte si ušít ze stejné látky závěsy, polštářky, podsedáky a další drobnosti. Disharmonie prostoru díky tomu ihned zmizí.

Záclony, závěsy a další bytový textil z Dante

Dante.cz je místem, kde koupíte bytový textil, díky kterému se snadno pustíte do vylepšování svého bydlení. Firma nabízí záclony – metráž i hotové záclony, stejně tak závěsy a povlečení. Nechybí však ani koupelnový a kuchyňský textil, či bytový textil pro děti. Dante má speciální nabídku i pro hotely.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *