Není ručník jako ručník aneb na základě jakých parametrů vybrat ten pravý?

Mohlo by se říci obyčejný ručník. Tato textilie ale v našich životech hraje poměrně zásadní roli. Už jen z toho důvodu, že několikrát denně přichází do styku s naší pokožkou, bychom výběr ručníků a osušek neměli podceňovat. 
Asi vás nemusíme upozorňovat na to, že ne všechny ručníky a osušky jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů. Už jen z tohoto důvodu bychom vás chtěli odradit od nákupu textilií v tržnicích. Svou pozornost zaměřte spíše na renomované kamenné obchody a zavedené e-shopy.

Zaměřeno na gramáž a délku vláken

Ručníky a osušky dostupné na trhu se od sebe odlišují především gramáží a délkou vláken. Ta spolu s kvalitou vlasu například předurčuje tzv. nadýchatelnost a savost ručníku. Zřejmě každý si v této souvislosti vzpomene na ručníky, z nichž po utření kapala voda. To dnes snad již nehrozí. Je-li v hledáčku vašeho zájmu osuška či ručník té nejvyšší kvality, zaměřte se na produkty s gramáží vyšší než 450g/m². Ano, to jsou ty osušky, kterými se nechceme jen sušit, ale přímo se do nich zavrtat.

Osuška jako šperk

Co se barev a designu ručníků a osušek týče, zde se můžete řídit jen svou fantazií. A pokud chcete, aby vaše ručníky zapadly do celkového ladění vaší koupelny, vycházejte přímo z něj. Ručníky mohou do vaší koupelny zapadat, nebo z ní naopak vyčnívat. Například šedivé froté osušky se zlatým lemováním, které jsou k mání například na e-shopu rodinnebaleni.cz, dokonce ve vaší koupelně mohou vynikat jako šperk.

O své osušky s láskou pečujte

A jako se šperky s nimi i zacházejte. Před prvním použitím je minimálně dvakrát vyperte. Nepřehánějte to s pracím prostředkem, při praní nepoužívejte aviváž ani bělící přípravky. Výrobci nedoporučují ani sušení v sušičce a na radiátorech. A samozřejmě se řiďte pokyny udávanými na štítku. Zkrátka se o své ručníky a osušky dobře starejte. Oplátkou se budou starat ony za vás.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *