Bytový textil má své nezastupitelné místo v každé domácnosti

Vzhled našeho domova o nás mnohé vypovídá. Jestli si o nás návštěvníci vytvoří kladný úsudek a opravdu se jim u nás bude líbit, je závislé zejména na tom, jak se staráme o prostředí, v němž žijeme. Přitom nestačí jen mít uklizeno a zajistit funkčnost všech součástí vybavení; podstatné je i harmonické prostředí. A právě to do značné míry utvářejí nejrůznější doplňky. Mezi ty nejdůležitější patří bytový textil.

Zařizování domova je hra. Fantazii se meze nekladou, ani když vybíráme záclony a závěsy

Ve chvíli, kdy si zařizujeme vysněný nový dům či byt, věnujeme pořizování veškerého vybavení maximální péči. Nemusíme se nijak omezovat, jen je třeba dát si pozor na to, aby byly jednotlivé prvky v interiéru vkusně sladěny. A nejpozději ve chvíli, kdy rozmístíme nábytek, je čas pustit se do nakupování záclon, závěsů a a dalšího bytového textilu. Nabídka je opravdu široká, můžeme tedy naplno uplatnit kreativitu. Samozřejmě ale dbáme na to, aby se vybrané barvy, vzory a materiály hodily do jednotlivých místností

Jaké záclony jsou ty pravé?

Do klasicky stylizovaných interiérů můžeme bez obav použít záclony s vzorkem a třeba i kanýrem na spodním lemu, strohé moderní zařízení volá spíše po jednoduchých záclonách v bílé, krémové či jiné nenápadné barvě. Pro provensálský styl jsou ideální bílé záclony s jemnými modrými prvky. A do tradičních stavení v selském stylu si můžeme dovolit záclony s barevnými květinovými a venkovskými motivy.

I povlečení hraje velkou roli

To, jaké máme povlečení, ovlivňuje, jak kvalitně se vyspíme. Proto bychom měli vybrat povlečení z materiálu, který je nám opravdu příjemný. Pokud milujeme luxus, je tou pravou volbou bavlněný satén. Naprostou a velice oblíbenou klasikou je kvalitní bavlna. A pro ty, kdo si chtějí co nejvíce usnadnit péči o domácnost, tu je krepové povlečení.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *