Léto na chalupě? Trochu retro nebo spíš stylové?

Víte, že Češi jsou druzí v Evropě v počtu chat na jednoho člověka? Může to být i dědictví minulosti, kdy jsme se museli spokojit s dovolenou v Česku. Ale určitě je za tím i naše chuť relaxovat v přírodě a večer pak strávit ideálně ve vlastním. Léto na chalupě je navíc dobrým doplňkem zahraniční dovolené. A jak si chalupu zařídit, aby vám v ní bylo dobře?

Chalupa není odkladiště ani muzeum

Určitě už jste se přistihli, jak odkládáte staré oblečení někam stranou, na nošení do lesa nebo na zahradu. Ale je vám v něm dobře? Nebo si raději koupíte něco slušivého, i když třeba levnějšího?

Tak přesně stejně byste měli uvažovat, pokud vybavujete chalupu. Samozřejmě je fajn nechat si oblíbené kousky, které mají historii.

V kuchyni na stěně se určitě bude krásně vyjímat stará babiččina forma na bábovku, talíře a hrnky cibuláky a poctivá litinová pánvička. Vždycky ale dbejte na to, abyste měli z nádobí aspoň dva stejné kousky. Zvlášť u hrnečků a talířů, protože jinak to bude vypadat spíš jako sbírka z charity, než doplňky atmosféry. Venkovský ráz dodáte i stylovými ubrusy a kytkou ve váze.

Dobře se vyspat, to je základ odpočinkové dovolené

I když se říká, že čerstvý vzduch je nejlepší lék na dobré spaní, nepodceňujte ani vybavení postele. Z proleželé staré matrace vás budou leda tak bolet záda. Kdy jindy, než na dovolené, si zasloužíte opravdu kvalitní odpočinek? A k příjemnému usínání pomůže i hezký set povlečení.

Do venkovsky laděného prostředí se hodí nejlépe styl Provence nebo něco trochu retro, třeba povlečení z bavlněného krepu. To má navíc výhodu, že se obejde bez žehlení. Místo toho jděte raději na procházku.

Chcete inspiraci na pěkné sety na chalupy, české výroby a navíc za dobrou cenu? Rozklikněte si nabídku jihočeské firmy Kvalitex a udělejte si radost třeba hned.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *