Povlečení ovlivňuje kvalitu spánku

Spánek je ovlivňován mnoha faktory, jako jsou například míra únavy, počet starostí, které vám běží hlavou, nebo povlečení. Existují určité studie o tom, že lidé, kteří si stelou postele, spí lépe, a v zahraničí dokonce existují „spánkoví“ lékaři učící nemocné, co všechno mohou udělat, aby se vyspali dorůžova. Jedním z doporučovaných triků je pořídit si kvalitní ložní prádlo.

Jaké barvy jsou v kurzu?

První, čeho si na povlečení všimnete, je bezpochyby vzhled. Malé děti rády usínají s pohádkovými hrdiny a u dospělých je to stejné. Vždy se vám bude lépe uléhat do vzoru, který se vám líbí. Nejde však pouze o vlastní barevné preference, je vhodné sladit barvy také se zbytkem ložnice. Někdo si potrpí na křiklavé odstíny, jiný upřednostní bílou nebo černou. Těch se nebojte, protože v poslední době jsou populární zejména elegantní černobílé dezény. Jestli vám to přijde moc smutné, zkombinujte je s barevným prostěradlem.

V jakém materiálu se spí nejlépe?

Nejčastěji uvidíte flanelové, krepové či bavlněné povlečení. Každý materiál má své přednosti, a je tedy nejlepší mít doma více druhů. Například v zimě určitě užijete příjemně hřejivý flanel. V létě, když je teplo, povlečete spíš bavlněné nebo krepové povlečení. To v dnešní uspěchané době získává na popularitě, jelikož se vůbec nemusí žehlit.

Kdo si potrpí na luxus, ocení saténové, či dokonce hedvábné povlečení. Tady však musíte počítat s několikanásobně vyšší cenou, za kvalitu se prostě platí.

Náš tip: Do každé domácnosti se hodí úložné krabice.

Co je při výběru nejdůležitější?

V podstatě lze říci, že na tom, jaký materiál zvolíte, vlastně tolik nezáleží. Jde o to, aby byl kvalitní. Kupujte raději české povlečení a vyhýbejte se výrobkům z Číny, které bývají zhotovené z umělých vláken. Nejen že takové produkty nejsou moc příjemné na kůži, ale hlavně špatně sají pot, což je klíčové především v letních měsících.

A jak kvalitní povlečení poznat? Buď čtěte jeho složení, nebo nakupujte v obchodech, o nichž si jste jistí, že prodávají české výrobky. Takový je například e-shop RodinneBaleni.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *