Co by mělo být ve funkčním dětském pokoji?

Vybrat dobře dětský nábytek a seskládat dětský pokoj tak, aby vašemu potomkovi vyhovoval ve všech etapách jeho dětství, není vůbec jednoduché. V každém věku má totiž dítě jiné potřeby, a proto je nutné se také zaměřit na jiné priority.

Co potřebuje ve svém pokoji batole?

Především kvalitní dětskou postel, která mu poskytne dostatek pohodlí a zároveň ho ochrání před pádem. Postel by proto měla být vybavena ohrádkou anebo polohovatelnými bočnicemi. Nezapomeňte také na prostor pro hraní a úložné místo na hračky. Důležitá je samozřejmě také skříň anebo komoda pro ukládání dětského oblečení. V případě nejmenších dětí počítejte také s umístěním přebalovacího pultu.

Jak to vidí předškolák?

Podobně jako batole s tím rozdílem, že postýlka již nemusí být vybavena bočnicemi. Nějaký typ zábrany proti pádu se ale pořád hodí. Úložné prostory na hračky a oblečení by se postupně měly rozšiřovat, stejně tak jako prostor na hraní. Předškolák už by měl být veden k osvojení si školních návyků, proto se do jeho pokoje hodí i první stůl s polohovatelnou ergonomickou židlí. Tuto sestavu využije zatím sice pouze k malování, ale zvykne si sedět u stolu a soustavně pracovat.

Školák je nejnáročnější

Dětský pokoj pro školáka by kromě postele a úložných prostorů měl obsahovat především kvalitní stůl se židlí. Židle by měla odpovídat potřebám dětského těla a také jeho neustále se měnícím proporcím. Ideální je zvolit tzv. židli rostoucí, která dítěti vydrží i několik let. Při úpravě její výšky myslete na to, že by dítě mělo vždy dosáhnout celým chodidlem na zem a kolena by měla svírat ostrý úhel. Chcete-li jednotlivé kousky dokonale sladit, pořiďte svému potomkovi rovnou sestavu dětského nábytku určeného pro školáky. Budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli a váš školou povinný potomek má vše, co potřebuje.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *