Vyzrajte nad odhlučněním podlahy

Uvažujete o tom, že byste si v rodinném domě nechali odhlučnit podlahu, protože ve chvílích, kdy se pohybujete v patře, je v přízemí příliš slyšet vaše kroky? Anebo dovádějící děti, které běhají, dupají, posunují židle, bouchají míčem…? Tak to vám přijdou určitě vhod informace týkající se odhlučnění podlahy. Je důležité provést ji tak, aby byl účinek skutečně znát.

Seznamte se s kročejovou izolací

Možností, jak se vypořádat s hlukem nesoucím se podlahou, je dobrá kročejová izolace. Je to zvuková izolace podlahy proti hluku, který vzniká při chůzi, dusotu, posunování židlí, tedy při přímém kontaktu s podlahou. Tato část podlahy je často špatně řešena, realizována nevhodnou technologií nebo z nevhodných materiálů, a pak hluk ve spodní části doma enormně slyšíme.

Běžné izolace, zvláště tepelné, hlavně na nízké frekvenci neumí hluk dost eliminovat. Zmiňované zvuky výše jsou právě zvuky na nízké frekvenci. Proto je nutné použít materiál účinný na nízkou frekvenci hluku.

Aby byla kročejová izolace skutečně dobrá, je potřeba dát pozor na její tloušťku, která by měla být 5 – 10 mm. Důležitý je i výkon odhlučnění. Pozor také na dynamickou tuhost, aby byla co nejnižší, ideálně pod 10 MN/m3. Toto řešení je vhodné, když vy chcete odhlučnit své spodní patro, nebo chcete šetřit sousedy, kteří bydlí v bytě pod vámi. Řešit se dá i situace, kdy máte hlučného spodního souseda, ale ten nechce odhlučnění provést u sebe v bytě. Tam izolaci položíte do vaší podlahy.

Toto vše a mnohé jiné vám poradí a další dotazy zodpoví ti, kdo efektivní odhlučnění podlahy provádí roky denně. Je to společnost, kterou najdete na webových stránkách potichu.cz.

Nezbývá než se rozhodnout pro změnu, vyřešit potíž, která způsobuje nepřiměřený hluk, a to s pomocí firmy, která se odhlučněním podlah, stěn i stropů zabývá. Budete určitě nadšeni, jak pohodlněji se vám doma bydlí.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *