Vybíráme vybavení do nové koupelny

Nejpříjemnější část rekonstrukce kterékoliv místnosti domu je výběr nového nábytku. Ať se jedná o obývací pokoj nebo ložnici, vždy je třeba vybírat s rozmyslem a nenechat se při nákupu příliš unést emocemi. To, co se nám líbí v daný okamžik, se nám nemusí líbit zítra. Vzhledem k tomu, že nákup nábytku není úplně levná záležitost, neměli bychom ho uspěchat. V následujícím článku si řekneme, na co si dát pozor při výběru vybavení do nové koupelny.

Moderní versus rustikální

Každý z nás má jiný vkus, a proto je nezbytné zapojit do výběru nového vybavení také partnera či ostatní členy domácnosti. Nejprve je potřeba uvědomit si, jakému stylu vybavení dáváme přednost. Moderní koupelny se vyznačují hladkými povrchy, minimalistickými prvky a často také geometrickými tvary. Trendy jsou jednoduché koupelnové sestavy s úzkými úchytkami nebo úplně bez nich, takže povrch nábytku vypadá jednolitě. Pro rustikální styl jsou naopak typické ozdobné doplňky a hlavně přírodní materiály, jako je dřevo či kámen. Milovníci rustikálního nábytku tak sázejí na umyvadla z kamene, dřevěné skříňky a přírodní doplňky. Největší chybu, kterou můžeme udělat, je kombinovat prvky moderní a rustikální koupelny, které opravdu nejdou dohromady.

Nepodceňme úložný prostor

Nejvýraznějším prvkem v celé koupelně je vana nebo sprchový kout. Hned po nich to jsou koupelnové skříňky. Zde je nutné uvažovat prakticky. Co vše budeme v koupelně skladovat? Ve většině případů bývá koupelna zároveň úložištěm čistících a pracích prostředků a samozřejmě také kosmetiky. Z toho důvodu bychom výběr úložného prostoru neměli zanedbat. Možná si zprvu budeme říkat, čím méně vybavení, tím lépe. V tomto případě to ale není úplně pravda. Určitě se vyplatí investovat rovnou do koupelnové sestavy. Nejen, že budeme mít dostatek místa pro uskladnění drogistického zboží, ale také k sobě všechny skříňky budou hezky ladit. Pokud si koupíme jednu skříň pod umyvadlo a po nějaké době zjistíme, že nám nestačí, může se snadno stát, že další skříňky ve stejném stylu už nebudou na trhu dostupné.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *