Bezpečnostní skla poskytnou ochranu vašemu zdraví i majetku


Trend moderního bydlení nahrává vzdušným a prosvětleným prostorám. Velká okna nám poskytují nádherný výhled a u rodinných domů je nezřídka prosklená celá stěna vedoucí do zahrady. I u sprchových koutů se namísto plastových dveří stále častěji používají skleněné.

Dbejte na bezpečnost

I když je sklo krásný materiál, který bezesporu dodá našemu domovu luxusní vzhled, ať ho zkombinujeme se kovovými prvky, barevnými povrchy či přírodním dřevem, nese s sebou jeho použití jistá rizika. Je totiž relativně křehké a snadno se může při nárazu roztříštit. Proto bychom měli předejít možnému poranění osob i domácích zvířat střepy.

Dejte červenou zlodějům

Naše země je jednou z nejbezpečnějších na světě, i tady ale dochází ke krádežím a vloupáním. Alarm sice zloděje ve většině případů vyplaší, často ale teprve poté, co rozbije okno, kterým se měl v úmyslu dostat dovnitř.

Vybíráme bezpečnostní sklo. Jak se zorientovat v nabídce?

Jedna či dvě tabule?

Bezpečnostní skla z jedné tabule izolačního trojskla jsou vhodná, pokud vám stačí, když je sklo odolné proti nárazu jen z jedné strany. Jsou ideálním řešením v případě, kdy chcete své obydlí chránit před zloději. Dokáže zabránit také vykradení obchodu výkladní skříní.

Bezpečností sklo zhotovené ze dvou tabulí je odolné z obou stran. Je tedy ideální výplní skleněných dveří nejen na terasu, ale i na prosklené dveře u sprchy. A máte-li malé děti, je jeho instalace v mnohých případech naprosto nezbytná.

ESG nebo VSG? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Často se setkáme s označením bezpečnostní skla typu ESG nebo VSG. ESG je tzv. kalené neboli tvrzené bezpečností sklo. Je vysoce odolné vůči nárazu i změnám teplot. Pod označením VSG se skrývá vrstvené sklo, tedy dvě či více skleněných tabulí spojených PVB fólií. V případě, že se sklo rozbije, fólie zadrží střepy a zabrání vniknutí nežádoucích osob. Pokud chcete mít vaše děti a majetek v bezpečí, je bezpečnostní sklo tou pravou volbou.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *