Chystáte se stavět dům? Projekční kanceláře vás provedou celým procesem

asdkajfsdfhjasdfajdsnfajsk

Zdroj: Bigstockphoto.com

 

Vybírejte pečlivě, kdo vám vytvoří projekt domu. Dobré kanceláře vám poskytnou nejrůznější služby, které vám celý proces zjednoduší.

 

Stavba domu může být velmi vyčerpávající a zdlouhavou záležitostí. Myslet si, že koupíte pozemek, následně vyberete projekt domu, a potom už jen čekáte, než ho stavební firma za pár měsíců postaví, může být trochu zcestné. Už jen získat stavební povolení může být nekonečný proces. Abyste se tomuto kolotoči vyhnuli, raději investujte do zkušené projekční kanceláře, které vám kromě samotného projektu poskytne i doplňkové služby.

Katalogové domy

Hlavní službou projekčních kanceláří je vytvoření projektu nebo poskytnutí již hotového projektu z vlastního katalogu rodinných domů. Stavba katalogových domů je v České republice ve velké oblibě. Jsou levnější než návrh od architekta a samozřejmě šetří čas, protože se vyhnete zdlouhavé tvorbě originální architektonické studie. Ani koupí hotového projektu se to však nekončí. Projekční kancelář by vám minimálně měla být schopná vypracovat projekt osazení domu na pozemek, který je samozřejmě součástí žádosti o stavební povolení.

Inženýring

Zjistěte si, zda vámi vybraná architektonická knacelář poskytuje i takzvaný inženýring. Znamená to, že za vás oběhá úřady při řešení stavebního povolení. Tato služba nebývá zadarmo, ale v konečném důsledku šetří čas i peníze a hlavně vaše nervy. Pokud nebude s projektem něco v pořádku a vy budete muset řešit změny a chodit na úřad opakovaně, čekání na začátek stavby se může prodloužit a celá stavba se tak zbytečně prodraží. V rámci inženýringu vám projekční kancelář může pomoci i s komunikací s úřady, pokud řešíte kolaudaci.

Tip: Stavíte, či rekonstruujete? Víte, jak má správně vypadat ztracené bednění?

Stavební dozor

Stavba domu je tak finančně náročná záležitost, že lidé chtějí ušetřit každou korunu a řadu věcí si chtějí dělat samy. Například proces stavby si chtějí kontrolovat samy. Pokud ale nemáte potřebné vzdělání nebo zkušenosti, raději zainvestujte do stavebního dozoru. Nebudete si tak muset zbytečně brát dovolenou na případnou komunikaci s řemeslníky, nebude zbytečně docházet k chybám. Projekční kancelář za vás zkontroluje, zda stavba probíhá podle projektu, zda se správně dodržují technologické postupy, kvalitu použitých materiálů a mnoho dalšího, co by mohlo laikovi uniknout.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *