Jak vypadají nejhezčí obývací stěny? Mrkněte sami

Dokonalý byt tvoří dokonalý nábytek. Není ale uměním jen vybrat něco krásného. Je také zapotřebí dát tomu určitou formu, která bude tvořit vyladěný celek.

Pod nábytkovými stěnami, které jsou vhodné do obývacího pokoje, už si nepředstavujeme několik skříněk připomínajících krabice různých výšek. Některé prosklené a některé neprosklené.

  • Je sice pravda, že v dobách minulých existovalo více druhů obývacích stěn, ale ve výsledku jste měli většinou pocit, že jsou vlastně všechny stejné.

Současné moderní obývací stěny jsou opravdu o něčem jiném. Vybrat si můžete přesně to pravé jak do rustikálně zařízeného interiéru, tak i do moderní domácnosti. V obou případech rozhodně nebudete limitováni nedostatkem inspirace a nápadů od designérů a výrobců.

  • Dříve se výrobci nábytku vyhýbali barevným stylům a téměř všechny stěny byly v některém odstínu hnědé barvy.
  • Dnes si můžete pořídit luxusní stěnu v různých kombinacích nebo třeba jen bílou či černou.
  • Černá obývací stěna, která disponuje s prosklených částech nenápadným osvětlením, dodá vašemu pokoji dokonalý nádech luxusu a elegance.

 

Asymetrie může pokoj ozvláštnit

Výběr vhodné barvy nebo druhu nábytku ale není vše. Je také nutné pečlivě zvážit, kolik součástí tohoto nábytku obývací pokoj pojme bez toho, že by působil přeplácaně nebo naopak zel prázdnotou. Někteří majitelé bytů mají rádi minimalistický styl, který je dnes velice populární. I ve velkém pokoji lze tento trend velice dobře uplatnit. Jen je zapotřebí citlivý přístup při rozmisťování jednotlivých částí nábytku. Každá z nich bude výrazným prvkem. Není nutné zaplnit jednu celou zeď odshora až dolů, zleva doprava. Asymetricky rozmístěný kvalitní a stylově vypadající nábytek vám udělá dokonalou službu.

  • Do interiérů, které jsou pojaty v rustikálním stylu, jsou velice vhodné obývací stěny, které v sobě spojují dvě vlastnosti.
  • Materiál, kterým je buď dřevo nebo jeho dokonalá imitace.
  • Moderní vzhled, který rozhodně nepůsobí násilně anebo lacině.

 

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *