Quiet book neboli didaktická rozvíjející kniha pro děti

Určitě už jste někdy zaslechli výraz quiet book, ale víte, o co se vlastně jedná? Quiet book nemá vyloženě nějaký rozšířený český překlad, ale v podstatě se jedná o látkovou didaktickou rozvíjející knihu pro děti, kde je každá stránka plná dětských motivů (zvířátka, panenky, autíčka…), které se dají rozhýbat a děti si s nimi mohou hrát podle vlastní fantazie a rozvíjí tak svou jemnou motoriku. Každá taková kniha je originál a zaměřená právě na dítě, pro které je tvořená.

                Na ušití quiet booku jsou základním materiálem barevné látky a dekorativní plsti, samozřejmě materiálů můžete použít mnohem více – knoflíky, suché zipy, zipy atd…

                Šití této knížky není snadné a určitě potřebujete spolehlivý šicí stroj, který prošije i více vrstev materiálů, protože kompletní quiet book je poměrně vysoký a pokud chcete šít těchto knížek více, tak vašim bezkonkurenčním pomocníkem, kterého oceníte ze všeho nejvíce bude řezací plotr, na kterém vyřežete dekorativní plsť do tvarů zvířátek, autíček, panenek a všeho, co budete do knihy potřebovat. Všechny řezací plotry značky Brother ScanNCut dokáží bez problémů dekorativní plsť řezat a vy si nemusíte lámat hlavu s tím, jak nůžkami vystříhat krokodýla nebo drobné kytičky na louku.

                Řezací plotry jsou velice jednoduché na obsluhu a všechny v sobě mají uložené různé dětské motivy. Vy si filc v řezacím plotru naskenujete a dětské motivy na něj naskládáte, spustíte řezání a než se vám motivy vyřežou, tak můžete už mít nachystanou ušitou stránku knihy, na kterou motivy přišijete nebo jinak upevníte. To vám ušetří až hodiny stříhání a spoustu materiálu z nepovedených pokusů!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *