Bytové doplňky ve skandinávském stylu

Skandinávie je oblíbeným místem světa především díky krásné přírodě, skvělému jídlu, ale i specifickému způsobu života. Lidé jsou více spjatí s přírodou a tak podle toho vypadá i jejich bydlení. Prim zde hraje dřevo, přírodní materiály a velmi příjemné barvy. Inspirujme se a pořiďme si zajímavé doplňky do bytu.

Příroda, kam se podíváš

Pokud bychom srovnali například bytové doplňky střední Evropy se Skandinávií, viděli bychom mnoho zajímavých rozdílů. U nás se snažíme vše barevně sladit, máme rádi syté odstíny, které jasně určují barvu a dominantu celé místnosti. Samozřejmě, že je to dáno mnoha faktory. Ve srovnání ale severské státy mají rádi přírodní materiály, které nemusejí být ani barvené, dále i lehké pastelové barvy nebo různé přírodní dekorace.

Autor obrázku: slgckgc

Jelikož jsou tyto země sužovány krutými zimami, krátkými dny a dlouhými nocemi, jako typické bytové doplňky jsou jistě různé vonné svíčky a svícny. Mnohdy se jedná o různé vonné esence a olejíčky, které vydávají příjemnou vůni linoucí se po domě při zapálené svíčce. Samozřejmě, že jde i o decentní osvětlení.

Typické barvy a tvary

Severské národy si snaží mnohdy temné barvy, které kolem sebe mají po většinu roku vynahradit jinak. A to ve formě doplňků doma. Mimo pastelové barvy, které jsme již zmínili, letí i barvy jako červená, sytě zelená a modrá. Využití mají široké. Najdeme totiž barvy na fasádách domů, ale i na obalech květináčů nebo barevné talíře. Skandinávské národy si potrpí i na barevné kombinace.

Mezi oblíbené doplňky patří jistě i bytový textil. Deky, polštáře, různé přehozy nebo povlečení. Proč je ale vhodné doporučit tyto doplňky? Kromě skvělého designu a barev jsou ale i ideální na dlouhou zimu. Mnohdy se tak jedná totiž o klasické věci, které využijeme při čtení nebo lenošení.

Kde nakoupíme?

Vyplatí se nakupovat u specialistů. Jsou to například internetové stránky, které prodávají oblíbení značky, jako je třeba IB Laursen. Nezapomínejme, že ve Skandinávii vznikl i moderní nábytek. Snadno rozložitelný pro převoz, ale po složení plně funkční a chytrý.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *