Při vánoční výzdobě nezapomeňte na ložnici

Adventní věnec už máte na stole, pomalu se chystáte obývací pokoj ozdobit stromkem, vyzdobit si však můžete i ložnici. Hned po probuzení tak budete nasávat vánoční atmosféru.

Oblečte postel do vánočního

Kupte si vánoční povlečení. Vybírat můžete s různých vzorů a vánočních motivů. Pokud máte raději jednobarevné povlečení, tak vybírejte z červené, tmavě zelené, zlaté a stříbrné barvy. Postel můžete ozdobit i přehozem nebo dekou s vánočním motivem, která vás příjemně zahřeje.

Nazdobte okna a závěsy

Vraťte se do dětských let a vyrobte si na okna vločky z papíru, nebo nazdobte okna pomocí barev na sklo. Rády vám při tomto zdobení pomohou i vaše děti. K Vánocům patří sníh a zatím to nevypadá, že se ho na Vánoce dočkáme. Díky výzdobě oken vám pohled ven vykouzlí úsměv na tváři. Na závěsy můžete přivázat mašle a navěsit na ně vánoční dekorace. Použijte plátky sušeného pomeranče a provoňte ložnici vůní Vánoc.

Světýlka

Při výzdobě volte ta světýlka, která mají žlutou barvou světla. Vyhněte se bílému světlu, které většinou obsahuje i odstíny modré a má negativní vliv na spánek stejně jak používání mobilního telefonu před spaním. Do ložnice nedávejte ani blikající a příliš barevná světýlka. Pokud nemáte vhodně umístěnou zásuvku, můžete pořídit za pár korun osvětlení na tužkové baterie. Rám postele můžete omotat světelným řetězem.

 

Vyrobte si vlastní dekorace

Pokud rádi tvoříte, můžete si vyrobit vlastní dekorace z přírodních materiálů. K těm vánočním patří jmelí, sušené citrusy, ořechy, skořice a další koření. Ložnici můžete provonět i ozdobenými větvičkami smrku, šiškami nebo perníčky.

Co pod stromeček?

Praktickým dárkem může být anatomický polštář, díky kterému bude při spánku krční páteř v optimální poloze a spánek tak bude kvalitní a vydatný.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *