Plynové kotle Junkers: Cesta k ekonomickému a ekologickému vytápění

Aktuálně v parném létě řeší vytápění interiéru jen málokdo. Není se čemu divit. Kdo by myslel na teplo, když se teploty venku i v interiéru pohybují okolo 25 stupňů Celsia? I přesto je ale zapotřebí brát v potaz fakt, že léto rychle pomine a zima na sebe nenechá dlouho čekat. Vy se na ni můžete pohodlně připravit už teď. Jak? Jednoduše! Nákupem nového výkonného kotle. Jakého? To vám poradíme v následujících řádcích.

Plyn není drahý

Obecně ve společnosti začíná panovat názor, že jedním z nejdražších zdrojů tepla je plyn. Spousta lidí si proto pořizuje kotle na tuhá paliva. Je to škoda, protože pravda je úplně někde jinde. Za vysoké faktury mohou často nedostatky v izolaci, případně starý kotel. Plyn ve srovnání s ostatními palivy není nijak dražší. Naopak. Jestliže si pořídíte nový plynový kotel mající účinnost, jež přesahuje 80 %, stoprocentně ušetříte.

Jak vybrat ten správný plynový kotel?

Výběr mezi plynovými kotli je v současnosti poměrně pestrý. Mnohdy lze ale narazit na modely, jež svou kvalitou zrovna nepřekvapí. Nač tedy dbát především?

Výkon v hlavní roli

Soustřeďte se na celkový výkon konkrétního kotle. Ten se dá spočítat vcelku jednoduše, a to s ohledem na míru tepelných ztrát a celkové rozměry vytápěného prostoru. Na internetu se nachází spousta kalkulaček. Mnohem lepší je obrátit se na odborníky. Ty najdete například na webu Topenivodaplyn.cz.

A co účinnost?

Nové směrnice jasně poukazují na skutečnost, že požadavky na účinnost plynových kotlů rostou. Nejmodernější kotle musí mít účinnost minimálně 80 %. Obecně je možné říct, že čím vyšší účinnost je, tím samozřejmě na vytápění ušetříte mnohem větší finanční sumy.

I vzhled hraje roli

Vzhled klasických nebo kondenzačních kotlů je pro mnohé až na několikáté pozici, nicméně i do technické místnosti se návštěva někdy podívá. Rozhodnout byste se měli také mezi stacionárním anebo nástěnným provedením.

Plynové kotle Junkers jako jistota

Sázkou na jistotu spojenou s dlouholetou tradicí jsou jak kondenzační, tak i konvenční kotle Junkers. Vždyť ke vzniku prvního modelu kotle této značky došlo již před více než 100 lety. Zasloužil se o to sám Hugo Junkers. Jednalo se fakticky o revoluci, jelikož odpadly veškeré problémy s vynášením těžkých uhláků. Postupem času navíc kotle prošly spoustou inovací a dnes jsou vysoce účinné a plně automatické.

Jaký plynový kotel je nejoblíbenější?

Kotle Junkers se dnes prodávají ve spoustě variací? Který model je ten nejoblíbenější? Výbornou volbou je Junkers CERACLASS. Jedná se o model vyznačující se minimálními požadavky na prostor. Závěsný kotel je typický vysokým výkonem 24 kW a hmotností jen 32 kg. Spolehnout se můžete i na pohodlnou údržbu. Kryt se sejme povolením pouhých 2 šroubů. Jak tento, tak i další kotle značky Junkers si lze zakoupit za výhodnou cenu na Topenivodaplyn.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *