Nový kotel vám může uspořit mnoho financí za vytápění! Pořiďte si jej a šetřete!

Každý, kdo se chystá rekonstruovat část topení, nebo topení celé, jako komplet, by se měl informovat na nové, moderní a úsporné možnosti, jak vyřešit dobře a kvalitně topení, ohřev vody a zároveň při tom všem uspořit.

Jestliže budete totiž srovnávat a pátrat, jistě zjistíte, že mezi nejspolehlivější, nejúspornější a nejkvalitnější dodavatele plynových kotlů u nás patří společnost Junkers. Právě ona dbá na to, aby klient nakoupil za dobrou cenu, samozřejmě kvalitně a cena odpovídala kvalitě, spokojenosti a délce životnosti!

Vyberte si kotel dle vašich potřeb

Než si objednáte nebo koupíte kvalitní, spolehlivý a právě vaší domácnosti vyhovující plynový kotel, je potřeba zvážit několik aspektů. Můžete si vybrat plynové kotle závěsné nebo kondenzační. Podíváme-li se blíž na závěsné plynové kotle, zjistíme, že se hodí jak pro domácnosti, tak pro občanské i průmyslové stavby. Jejich výhody tkví v tom, že úsporně vytopí daný prostor a úsporně také ohřejí teplovou vodu. Mají zabudované oběhové čerpadlo, expanzní nádobu, pojistný ventil a výrazně šetří místem.

Plynové kotle kondenzační získaly svůj název od principu kondenzace, na němž fungují. Víte, že jejich účinnost je až 108%? To díky tomu, že dokážou využít latentní neboli kondenzační teplo díky větší ploše výměníku kotle. Při spalování vznikají páry, které spolu s oxidem uhličitým a jinými produkty hoření tvoří spaliny. Ty jsou odváděny spalinovou cestou ven a nesou část akumulované tepelné energie.

Při ochlazení spalin pod teplotu rosného bodu, změní se skupenství a část energie vodní páry je díky kondenzačnímu výměníku předáno topné vodě, která se vrací ochlazená z topení do kotle. Vratná voda je tak jakoby předehřívána. A protože spaliny obsahují cca 11% spalného tepla, říká se, že při sečtení s normální účinností kotle se celková účinnost pohybuje nad 100%!

Vyberte si kotel, který vám bude vyhovovat lépe a investujte do něj. Vaše úspora je jistá!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *