Pořiďte si nový, úspornější plynový kotel a snižte náklady za vytápění!

Plynové kotle prošly za posledních několik let velkým zlepšováním. Ohřejí vám prostory v menších i větších budovách, zajistí teplou vodu a mají spoustu důmyslných funkcí, které vám zpříjemní život. Jak plynové kotle fungují a kde sehnat ty od kvalitních a prověřených výrobců?

Vyberte si pro vás nejvhodnější plynový kotel

Plynové kotle jsou vyráběny ve dvou základních provedeních. Prvním jsou plynové kotle závěsné. Hodí se pro použití v domácnostech i v průmyslových stavbách. Jejich výhodou je schopnost vytápět prostor úsporně a úsporně taky ohřát vodu na požadovanou teplotu.

Jsou vyráběny v provedení pro zemní plyn nebo propan. Elektronická řídící jednotka zajišťuje regulaci a provoz kotle. Nemůžeme nezmínit ekologický přínos tohoto typu kotlů. Některé jsou dokonce vybaveny i tzv. nízkoemisními hořáky a byla jim udělena známka Ekologicky šetrný výrobek.

Jejich největšími výhodami je:

  • zabudované oběhové čerpadlo
  • zabudovaná expanzní doba
  • zabudovaný pojistný ventil
  • velká úspora místa

Budeme-li se bavit o plynových kotlích kondenzačních, už z názvu můžeme odvodit, že fungují na principu kondenzace. Jejich účinnost je až 108%.

U běžných konvenčních kotlů jsou splodiny odváděny do komína bez jejich dalšího využití. Tady ale dochází i k využití tzv. kondenzačního tepla, což umožňuje větší plocha výměníku kotle. Při spalování plynu dochází ke vzniku vodních par, které spolu s oxidem uhličitým a jinými produkty hoření tvoří spaliny a ty jsou dováděny spalinovou cestou ven. Ty v sobě mají část akumulované tepelné energie.

Dojde-li k ochlazení spalin pod teplotu jejich rosného bodu, změní se skupenství a předání části tepelné energie vodní páry za pomoci kondenzačního výměníku topné vodě, která se vrací ochlazená z topného systému zpět do kotle. Zjednodušeně lze říci, že vratná voda je tímto způsobem předehřívána. Spaliny obsahují asi 11% spalného tepla, díky tomu se dá zjednodušeně říci, že se účinnost tohoto kotle pohybuje nad 100%.

Mezi kvalitní výrobce kondenzačních kotlů patří kupříkladu společnost Junkers. Její výrobky můžete pořídit za zvýhodněné ceny např. na webových stránkách topenivodaplyn.cz, kde vám i dobře poradí, který kotel vybrat tak, aby vašim potřebám nelépe vyhovoval a zároveň byl pro vás nejúspornější.

Pořiďte si nový plynový kotel a zajistěte si pohodlné a levnější vytápění domova a ohřevu vody.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *