Při volbě nového plynového kotle vsaďte na léty ověřenou kvalitu

Ať už vybíráte nový plynový kotel z důvodu změny způsobu vytápění, nebo je již starý kotel neekonomický a potřebuje výměnu, měli byste vždy pečlivě zvážit, kterému z dnes nabízených výrobků dáte přednost.

Jako dobré vodítko poslouží fakt, jak dlouho je výrobce daných plynových kotlů na trhu. Čím déle, tím lépe, díky praxi bude mít spoustu zkušeností, vyladěné všechny nedostatky a kdyby nebyli zákazníci dlouhodobě spokojeni, na trhu by jistě neuspěl.

Kupříkladu společnost Junkers je na trhu s vytápěním již přes 100 let a v roce 1996 se stala jedničkou na trhu s plynovými kotli. Její nejžádanějším sortimentem jsou plynové kotle a kondenzační plynové kotle.

Plynový kotel se zásobníkem vody

Zákazníky velmi oblíbená a cenově výhodná je sestava kotle s nepřímo ohřívaným zásobníkem vody. Nabízí možnost napojení cirkulačního okruhu, instalace více odběrných míst a také trvalou zásobu teplé vody. Zásobník je velmi dobře izolován, čímž minimalizuje únik tepla a tak sníží počet dohřívání při udržování požadované teploty vody. Tím zároveň dochází i ke snížení spotřeby plynu.

Ohřev vody je v tomto případě velmi dobře ovladatelný. Nastavit si můžete nejen teplotu vody, ale i dobu pro ohřev, díky čemuž budete mít vždy dostatek teplé vody v čase, kdy budete potřebovat.

Plynové kotle kondenzační

Žádané jsou i plynové kotle kondenzační. Ostatně aby ne, jejich účinnost je až 108%. Využívají totiž kondenzační teplo, což umožňuje větší plocha výměníku kotle. Vodní páry vznikající při spalování v kotli jsou spolu s oxidem uhličitým a dalšími produkty hoření odváděny spalinovou cestou do ovzduší. Při ochlazení spalin pod teplotu jejich rosného bodu změní skupenství a předají část tepelné energie vodní páry díky kondenzačnímu výměníku teplé vodě. Vratná ochlazená voda z topného systému je tak jakoby předehřívána.

Kompletní a bohatou nabídku plynových kotlů a veškerého příslušenství najde na stránkách www.topenivodaplyn.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *