Vyberte si plynový kotel, který bude vyhovovat vašim potřebám

Používání plynového vytápění a ohřevu vody je běžně a hojně využíváno jak v domácnostech, tak společnostech. Díky velké a různorodé nabídce plynových kotlů je možné uspokojit požadavky všech.

Než si pořídíte tepelný zdroj pro váš rodinný dům, je dobré zvážit důležité faktory, jako je:

  • výkon
  • spotřeba
  • typ paliva
  • účinnost
  • obsluhu
  • plnění daných přísných norem
  • množství škodlivin dostávajících se do ovzduší

Rozdělení plynových kotlů

Hlavní rozdělení je na plynové kotle závěsné a kondenzační. U obou typů můžete volit mezi průtokovým ohřevem vody, použití jen pro vytápění nebo sestavu se zásobníkem, v sestavě se zásobníkem TUV, s vestavěným zásobníkem TUV a u kondenzačních kotlů je nabídka obohacena o stacionární. Každý má své nesporné výhody.

Sestavy kotlů se zásobníky

Mezi velmi oblíbené a komfortní varianty se řadí sestava kotle s nepřímo ohřívaným zásobníkem. S jejím pořízením získáte nejednu výhodu. Je to kupříkladu standardní možnost napojení cirkulačního okruhu, instalace více odběrných míst, teplá voda v trvalé zásobě. Nízká spotřeba plynu je zajištěna speciální silnou tepelnou izolací, která minimalizuje tepelné úniky ze zásobníku. Tak je dosaženo snížení počtu dohřívání k udržování nastavené teploty vody.

Sestavy mohou mít odtah spalin do komína, nebo odtah spalin turbo. U první varianty je nutný přívod spalovacího vzduchu do místnosti, v němž je sestava umístěna. V případě volby odtahu turbo je odtah spali veden ven přes obvodovou zeď nebo střechu. Není potřeba zajišťovat přívod spalovacího vzduchu a sestavu je možné umístit i do malých prostorů.

K nejprodávanějším sestavám patří sestava Junkers ZSC 28-3 MFA + ST 160-2E. Výkon je 28 kW a doba ohřevu vody na 60° příjemných 26 minut.

Obraťte se s vašimi dotazy a požadavky na kvalitního a klienty prověřeného prodejce plynových kotlů a příslušenství www.topenivodaplyn.cz. Ten vám dopomůže k výběru kotle, který nejlépe splní vaše kritéria.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *