Ušetřete na zimním provozu bytu už v létě

Může se to zdát divné, ale myslet na zimu, je zapotřebí i v létě. Proč? Spousta úprav, které vám pomohou regulovat teplotu a ochránit váš byt před zimou, a tím i únikem tepla je možné realizovat skutečně jen v létě. Lépe řečeno, je lepší uskutečnit tyto změny v létě. Důvodů je hned několik. Nemusíte se trápit počasím, a pokud máte děti, nemusíte řešit jejich povinnou školní docházku. Udělejte si tedy čas a začněte šetřit.

Co vám pomůže ušetřit, jestliže se pustíte do rekonstrukce?

Jako první možnost v případě rekonstrukce se nabízí zateplení. Pokud žijete v bytě a ostatní nájemníci nesouhlasí s hromadným zateplením domu, anebo se vyskytují jiné problémy, například na straně památkářů apod., nezbývá vám nic jiného, než zateplit zevnitř. Na vnitřní zateplování, ale pozor, existuje snad více proti, než pro, ale když vám nic jiného nezbude, měli byste být alespoň obeznámeni s možnými problémy. Problémem jsou nejen zásuvky a vypínače, ale následná možnost výskytu plísně způsobená teplotními mosty. Předtím, než se do takového typu zateplení pustíte, zvažte všechny možnosti.

Dalším řešením je přejít z elektrického vytápění na jiný způsob. V bytě moc často krb nepostavíte, pokud se to ale povede, je možné zvolit takový, který vám vyhřeje interiér velice rychle a pokud máte vlastní dřevo i levně. Můžete také přejít z elektrického na plynové topení. Pokud to ale není možné, zrušte staré radiátory a zkuste se poohlédnout po podlahovém topení. Zefektivníte tak vytápění.

Nezapomeňte také instalovat termostat. Díky využívání termostatu můžete každý rok ušetřit peníze za vytápění, a to velice jednoduše. Je hloupost topit neustále naplno, anebo topit pouze nárazově. Pomocí termostatu můžete regulovat teplotu a začít topit v okamžiku, kdy ještě nejste doma, což je ten správný okamžik. Je dobré synchronizovat termostat s vaší pracovní či jinou dobou. Prostě okamžikem, kdy přicházíte a odcházíte z domova. Hodinu před příchodem byste měli nechat topení zapnout a několik minut před odchodem opět vypnout, abyste zbytečně netopili. A nastavit termostat na teplotu, při které opět sepne, nezávisle na vaší přítomnosti.

Uložit

Uložit

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *