Uspořit za elektřinu je díky změně dodavatele velmi jednoduché

Šetřit za elektrickou energii chtějí jak domácnosti, tak firmy. Možností snížení nákladů za elektřinu je vícero. Zde je několik tipů, které vám s tím pomohou.

Jak se dá uspořit za elektřinu

Autor obrázku: p.Gordon

Je dobré čas od času vyměnit elektrospotřebiče za lepší, novější, které jsou úspornější a i když se to nezdá, dovedou značně snížit spotřebu elektrické energie. Volte kategorie A+ a lepší, tzn. A++, A+++…

Mrazák nenechte zarůst ledem, dodržujte pravidelné odmrazování a kontrolujte kvalitu těsnění dveří.

Žárovky vyměňte za úsporné. Nejenže uspoříte za energii, ale nezahřívají se a tak se dobře hodí do uzavřených prostor – skříní, vitrín i zateplovacích a odhlučňujících kazet na strop.

Nenechávejte rozsvíceno, pokud v místnosti nejste. Stejně tak nenechávejte přes den, kdy jste v práci, nebo přes noc zapnuté spotřebiče v režimu stend-by nebo sleep. I maličké diody požírají ročně velké množství energie, kterou budete muset zaplatit.

Vyberte si tu nejvhodnější sazbu, topíte-li elektřinou. Elektřina je v domluvené hodiny levnější a pokud tomu přizpůsobíte topení, praní,… můžete na tom značně ušetřit.

Zateplete dům, stropy i podlahy, zabraňte nechtěným únikům tepla. Vyměňte špatně těsnící okna za dvou a více komorové.

Změna dodavatele elektrické energie

Velmi jednoduchým a účinným způsobem jak ušetřit za elektřinu je změnit současného dodavatele za nového. Stačí, podíváte-li se na srovnání cen elektřiny, vyplníte potřebné údaje a zobrazí se vám přehled cen elektrické energie, které nabízí jednotliví dodavatelé elektřiny.

Pokud si vyberete jiného dodavatele, přechod k němu je naprosto snadný. Poté, co odešlete objednávku, obdržíte e-mailem všechny smlouvy a dokumenty důležité pro změnu dodavatele elektřiny. Vše si můžete v klidu pročíst. Do 24 hodin vás kontaktuje pracovník zákaznického centra Energium.cz a projde s vámi vše potřebné. Smlouvu s vámi vyplní a zašle vám ji k podpisu.

Smlouvu stejně tak můžete vytisknout sami, vyplnit ji, podepsat a zaslat ke kontrole do společnosti AdFinance s.r.o. Následně dojde k předání smlouvy novému dodavateli, který už veškeré formality zajistí sám.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *