Ideální podlahy do kuchyně

Jakmile se objeví otázka, jaká že podlahová krytina má zdobit kuchyň, drtivá většina populace má jasno. Přece dlažba! Jen málokdo zváží také možnost, že pro místnost, kolem které se točí všechen život v bytě, se skvěle hodí i další materiály. Pojďte to změnit!

Dřevo, laminát, korek nebo kámen. Výběr je opravdu bohatý, na druhou stranu však existují i důvody, proč v českých kuchyních nejčastěji najdete právě dlažbu. Jedná se totiž o výrazně odolný a zároveň i poměrně levný materiál. Dlaždice nevyžadují nijak velkou péči a jejich údržba je nadmíru snadná. Velkou výhodou je také nepřeberné množství barev a dekorů, které například přírodní kámen nabídnout nemůže.

V poslední době ale kuchyně ovládl nový trend – podlahy ze dřeva, či jeho imitace. Období, kdy bytovému designu vládly jasné a křiklavé barvy je už pryč, v současné době se sází především na přírodní tóny a neutrální čistou bílou. Právě k těm se také dekor dřeva hodí nejvíce. Zemitá hnědá navíc dokáže navodit příjemnou hřejivou atmosféru, což dlažba příliš často nenabízí. Pokud ale sáhnete po pravém přírodním dřevu, budete možná muset čelit jinému problému – odolnosti.

Právě v kuchyni patří otázka mechanického poškození k velmi palčivým komplikacím. Občas totiž na podlahu padá nádobí, či dokonce nože, což může viditelně narušit povrch krytiny. Jedním z východisek je například vinylová podlaha, která je oproti přírodnímu dřevu výrazně odolnější, přesto je ale od něj téměř k nerozeznání. Na rozdíl od prken navíc není třeba podlahu olejovat a brousit, vydrží stále krásná.

Podlahová krytina v kuchyni patří mezi položky, o kterých se vyplatí déle přemýšlet. Nejen proto, že musí být bezpečná, odolná a snadno udržovatelná. Při výběru nezapomeňte ani na to, že její výměna by byla v budoucnu extrémně náročná a vyžadovala by přestavbu celé již zařízené kuchyně.

 

One Comment

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *