Nejvhodnější podlaha do vaší ložnice

Ložnice je místností, kde by mělo být zkrátka vše dokonalé. Často představuje prostor, kde se konečně dokážeme oprostit od všedních starostí a pořádně si odpočinout. K tomu, aby se nám to skutečně podařilo, musí celý interiér dobře fungovat od podlahy až ke stropu. Jakou podlahu ale vybrat? Ložnice je pokojem, ve kterém vás téměř nic neomezuje.

Zřejmě nejdůležitějším rozhodnutím, které vás při výběru podlahy do ložnice je čeká, je fakt, zda preferujete měkkost koberce, nebo hladký povrch dřeva. Pro většinu lidí je zejména během zimy nepříjemné dotýkat se bosýma nohama chladivé dřevěné podlahy, proto byste na to neměli zapomínat už při samotném výběru materiálu. Právě v ložnici je totiž pocit tepla základem a dlažbu v ní najdete opravdu jen zřídka.

Nezapomínejte ale, že celoplošný koberec není jedinou volbou. Velmi příjemné na dotek je i přírodní dřevo, které je navíc čistě přírodním a značně luxusním materiálem. Dřevěná podlaha je designově naprosto univerzální a lze ji snadno sladit s téměř jakýmkoli interiérem. Pokud preferujete přírodní materiály, zkuste se porozhlédnout po podlaze z korku. V případě, že nevyžadujete čistě dřevěný dekor a rádi byste zkusili něco jiného, jeho použití v ložnici se přímo nabízí.

V čem je korek tak unikátní? Je mnohem měkčí než většina materiálů používaných pro výrobu podlah, což je v případě ložnice velké plus. Navíc navozuje pocit tepla a ani v zimě se tak nemusíte bát věčného oddalování prvního kroku z postele. Další výhodou korku je poměrně nízká cena, alespoň ve srovnání s dřevěnou podlahou. Metr čtvereční pořídíte od čtyř set korun.

Pokud se kloníte spíše k cenově dostupnějším variantám, nebojte se kombinovat. Jednou z možností je použití laminátu či vinylu společně s kusovým kobercem výraznější barvy.

Až budete vybírat osvětlení do ložnice, přečtěte si článek na HomeInCube.cz.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *