Nová sedačka rozzáří váš obývací pokoj

Cítíte, že váš obývák už nevypadá příliš moderně, ale na nákladnou renovaci nemáte peníze? Existují dva způsoby, jak dostat za málo peněz hodně muziky. Buď vyměníte obývací stěnu, nebo sedačku. To jsou totiž nejvýraznější prvky, které utváří celkový dojem. My se spolu zaměříme na druhou možnost.

Sedací souprava sice není úplně nejlevnější záležitostí, na druhou stranu jde o investici na dlouhá léta dopředu. Investovaná částka se odvíjí především od velikosti a materiálu, proto se nevyděste, až uvidíte ceny obrovských kožených sedaček. Nakonec se můžete pohybovat v úplně jiných částkách. A na co tedy vlastně hledět?

Nebojte se výrazných barev

Momentálně jsou v kurzu sedačky výrazných odstínů – třeba červené, fialové apod. Interiér úplně rozzáří a počítejte s tím, že se stanou nejdůležitějším prvkem místnosti. Každý, kdo přijde, si všimne nejdříve sedačky. To je ovšem účel, pokud chcete obývák zmodernizovat s co nejmenší investicí.

Čím větší, tím lepší

Tohle pravidlo platí vždycky. Na větších sedačkách se lépe leží u televize, navíc se na ně pohodlně usadí návštěvy. Nesmíte to ale přehnat. Přeplácané místnosti nepůsobí dobře, daleko lepší jsou větší mezery mezi jednotlivým nábytkem, které působí vzdušněji. Najděte rozumný kompromis v rozměrech.

Trendy jsou rohové sedačky

V poslední době je také enormní zájem o rohové sedací soupravy. Lidé je zbožňují zejména proto, že jsou velké. Usadí se na ně celá rodina i s návštěvou, a přitom nezaberou tolik prostoru jako klasické dlouhé sedačky. Dalším plusem je jejich schopnost opticky oddělit obývací pokoj od kuchyňského koutu nebo pracovny.

Zvažte rozkládací variantu, případně úložný prostor

Sedací soupravy s úložným prostorem jsou sice dražší, ale v malých bytech do nich uschováte například sezonní oblečení. Podobné je to s rozkládacími sedačkami. Připlatíte si, zato budete mít kde ubytovat návštěvy.

Připadá vám nová sedačka jako dobrý nápad? Omrkněte možnosti na www.dona-shop.cz. A pokud zjistíte, že je pro vás vše příliš drahé, zkuste zrenovovat stávající sedací soupravu. Nakupte nové potahy a polštářky a uvidíte, že se promění.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *