Příprava na jarní sezónu

S příchodem jara je spousta zahrádkářů a kutilů už nervózní a přemýšlejí, nad úpravami své zahrady či chaty a zejména nad úklidem po zimě. Na stránkách www.kokiskashop.cz naleznete nejrůznější pomůcky a všechny produkty spojené buď se zahradou, nebo jejím příslušenstvím. Na každé zahradě nesmí chybět zahradní skleník, ve kterém si zejména ženy pěstují domácí zeleninku. Kvalitní skleník by měl stát na betonovém základu, pro případ útoku hrabošů a jiných škůdců. Nadzemní část skleníku by měla být tvořena kvalitním materiálem s dobrou izolací, např. hliníkem. Stavebně jednodušší variantou jsou fóliovníky, který nejsou na stavbu tolik náročný. Pro svou dobrou stabilitu by měl mít půlkruhovitou konstrukci. Je vhodný pro pěstování rajčat, paprik, okurek nebo lilku. Slovenské stránky o pěstování najdete na www.pestovanie.sk.

Kromě práce se na zahradě také relaxuje. Zejména ti, kteří bydlí v panelovém bytě, ocení chvilkový blahobyt v přírodě. Zahradní nábytek slouží k vašemu příjemnějšímu lenošení na čerstvém vzduchu. Od celých stolovacích souprav až po jednotlivé lenošky. Nezapomeňte při výběru na vysoce odolný materiál např. hliníkový, polyratanový nebo akátové a týkové dřevo. Pro jistotu si můžete pořídit obal, kterým veškerý zahradní nábytek jednoduše zakryjete. Tyto obaly jsou vyráběny z polyesterové tkaniny s povrchovou úpravou, takže je dostatečně voděodolný a plochou pokryje i větší kusy nábytku. V poslední době jsou v módě zahradní sety, které obsahují sedačku a křesla. Tato formace se ideálně hodí na terasu nebo na nějaké klidné místo. Jsou vysoce odolné a na zimu je stačí přikrýt plachtou. Materiál je lehký stejně jako manipulace.

Zahradní stany jsou využívány pro příjemné letní posezení ve stínu, ale také na nejrůznější akce a svatby. Tyto stany se většinou skládají ze dvou bočních stěn. Jejich upevnění je rychlé, jednoduché a bezpečné. Tyto bočnice vás ochrání před průvanem a dopřejí vám soukromí. Další variantou je také zakoupení pouze střechy. Prostor je tak chráněn pouze shora, a to hlavně před lehkým deštěm, jinak je otevřený.

2 Comments

  1. R2 11.7.2013 Reply
  2. fóliovníky 7.11.2013 Reply

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *