Zahrada jako oáza klidu? Přečtěte si pár jednoduchých triků

Pokud jste šťastným vlastníkem domu se zahradou, můžete si gratulovat. I zelená část vašeho domu však vyžaduje značné množství péče a hlavně volného času, takže se často stává, že zůstane stát v pozadí. Jak ale docílit toho, aby trávení času venku skýtalo možnost naprosté relaxace a pohody? Poradíme vám.

Zkuste o zahradě uvažovat stejně, jako například o obývacím pokoji. Ostatně právě zahrada nabízí jedinečnou možnost vytvořit si příjemný obývák i na čerstvém vzduchu. Pokud máte před domem i terasu, je vaše zahrada pro relaxační zónu přímo předurčena. Co je základem úspěchu? Při nákupu zahradního nábytku vsaďte na dřevo a ratan. Na kov a plast můžete s klidným srdcem zapomenout, přináší totiž více nevýhod než kladů.

Další pravidlo zní – udělejte si radost! Kupte si alespoň jeden kus nábytku, který jste si zkrátka zamilovali na první pohled. Ať je to pohodlné polohovatelné lehátko, romantická dřevěná lavička nebo venkovní pohovka. Právě tato drobnost udělá nejvíce a díky ní se ze zahrady stane vaše nejoblíbenější místo. Výrazným prvkem zahrady mohou být také cestičky a ostrůvky ze zámkové dlažby. Nechte se inspirovat, jaké motivy s její pomocí můžete vytvořit.

Nepřemýšlejte o venkovním prostoru jen jako o místě pro opalování. Zahrada skvěle poslouží nejen přes den, ale i večer. Možná až nečekaně velký kus práce udělá i vhodně vybrané zahradní osvětlení. Budete sami překvapeni, jak si oblíbíte večerní posezení s přáteli, nebo jen ve dvou nad lahví dobrého vína.

V neposlední řadě záleží také na samotné upravenosti zahradní zeleně, a proto nepodceňujte úpravu trávníku ani záhonů. Komu se nechce trávit čas nad okopáváním a hnojením, ocení nenáročnou skalku, která vypadá dobře i bez dlouhých hodin práce. Kdo si se zahradou neví rady, může také vyhledat služby zahradního architekta, což je sázka na jistotu a kvalitu odvedených služeb.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *