Matrace pro váš kvalitní spánek

Matrace jsou veledůležitou součásti výbavy každého bytu a postel by měla být osazena opravdu pečlivě vybranou a kvalitní matrací, protože třetinu života strávíme právě v posteli. Jak vybrat kvalitní matraci? O tom si řekneme v dnešním článku věnovanému výběru kvalitní matrace dle preferencí.

Jak vybrat matraci?

Důležitou roli hraje určitě vaše zkušenost v případě že jste se svou aktuální matrací spokojeni. Obvykle ji budete doporučovat ostatním a kupovat i po opotřebení dané matrace. Podstatné jsou také rozměry matrace, které by se měly vejít do rozměru konstrukce vaší postele. Šířka matrace hraje také důležitou roli a měli byste pamatovat na to, že čím je širší, tím je matrace lepší a může přenést své ortopedické vlastnosti na uživatele. Vyšší matrace mají také delší životnost. Při výběru kvalitní matrace je potřeba dbát také na věk, čím starší uživatel, tím by matrace měla být měkčí, důležité je také dbát na maximální nosnost matrace.

Ortopedická taštičková matrace

Na co se ale zaměřuje každý klient je cena matrace, matrace v akci, jsou nejvyhledávanějším artiklem v tomto odvětví. Je to logické, protože kvalitní matrace není levnou záležitostí a ceny se mohou vyšplhat i na 10.000Kč za matraci. Velmi oblíbeným obchodem je Matracín.cz, který nabízí mimo široké nabídky různých druhů matrací, také poradenství a kompletní servis.

Typy matrací

Trápí vás otázka jakou matraci vybrat? Existují různé typy matrací, které jsou vhodné pro různé účely a uživatele. Pěnové matrace jsou nejoblíbenější a nejprodávanějším typem, je to způsobeno také tím že jejich cena je velice dostupná. Tyto matrace jsou kvalitní a pro běžné používání bezproblémové. Taštičkové matrace jsou už dražší, ale také luxusnější a pohodlnější a mají speciální ortopedické vlastnosti. Pružiny reagují na nerovnosti a optimalizují rozložení hmotnosti lidského těla. Pružinové matrace jsou stále velice používané a historicky nejstarší.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *