3 rady, jak na výběr matrace

Matrace v posteli výrazně ovlivňuje kvalitu spánku. Používáte-li nevhodnou matraci, projeví se to nejen na častém probouzení během noci, ale také se u vás v dlouhodobějším horizontu objeví zdravotní potíže. Nejčastěji jde o bolesti zad, krku, hlavy a páteře. Matrace totiž není schopna být pro tělo takovou oporou, jak se od ní očekává. Před tím, než si do své postele pořídíte novou matraci, je tak dobré vědět, podle čeho ji vybírat.

Tvrdost

Důležitou roli hraje tvrdost. Zde platí, že matrace nesmí být ani příliš tvrdá, ani přehnaně měkká. Zlatá střední cesta je nejlepší. Do značné míry ale záleží na vašich předchozích zvycích a pocitech. Dá se také říci, že čím těžší postavu máte, tím by měla být matrace spíše tvrdší. A platí to i naopak – lidé s nižší hmotností ať volí raději tvrdší matraci.

Matrace

Rozměry

Rozměry matrace je samozřejmě nutné zvážit podle toho, jak velkou máte postel. Obecně však platí, že by měla být alespoň o 20 centimetrů delší nežli je výška vaší postavy. Co se týče šířky, pak je ideální rozměr minimálně 90 centimetrů pro klasické jednolůžko.

Materiál

Zvlášť důležitou roli hraje výběr materiálu. Matrace se dnes vyrábějí nejen z tradičních materiálů, ale například i z moderní PUR pěny, která se dokáže perfektně přizpůsobit poloze člověka a být tak v každé situaci dobrou oporou. Při volbě materiálů doporučuji konzultaci s prodejcem.

Vlastnosti matrace ovlivňuje také rošt, na němž je položena. Pokud použijete kvalitní lamelové rošty s dostatečným počtem pružných lamel, nedojde k tomu, že by se matrace nepřirozeně prohýbala, což by se opět negativně odrazilo na kvalitě spánku, potažmo na zdravotním stavu.

Matrace a rošty do postele vhodných vlastností pořídíte v internetovém obchodě Spisladce.cz. Využijte akčních nabídce na matrace 1+1, kdy za cenu jedné obdržíte rovnou dva kusy.

Komerční sdělení

One Comment

  1. Martin 4.12.2014 Reply

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *