Jak vybrat společnost na firemní úklid?

Spousta firem dnes řeší úklid externě. Nezaměstnávají žádnou uklízečku, bylo by to pro ně příliš nevýhodné. Museli by za ni odvádět hromadu peněz, navíc ne všude je tolik práce, aby se tam uklízečka uživila. Právě proto jsou tak oblíbené úklidové firmy.

Externí společnosti na úklid firmy mají celou řadu výhod. Nemusíte jim nakupovat žádné čisticí prostředky, všechny si přivezou. Mají lepší vybavení, čisticí stroje a znají různé triky, jak vyčistit i zašlou špínu. Není nutné po nich práci kontrolovat, protože jsou zvyklí uklízet opravdu pečlivě. Obvykle se s nimi dá dobře domluvit, uklízet mohou třeba tehdy, když všichni vaši zaměstnanci odejdou domů. Kdo si jednou na úklid kanceláří či celé firemní haly objednal externí firmu, ten už nechce jinak.

Najděte firmu, která poskytuje služby, jež potřebujete

Působí ve vašem městě vícero úklidových firem? Nejdříve si prohlédněte jejich webové stránky a zjistěte, které nabízí úklid přesně podle vašich představ. Menší firmy možná nemusí mít zakoupené úklidové stroje na úklid velkých výrobních hal, třeba uklízí jen kanceláře. Pokud chcete udržovat celý areál, dívejte se, zda firma zvládá i úklid sněhu. Studujte, jestli dokáže umýt okna, provádí hloubkové čištění koberců, vypere záclony apod. Tohle sice nejsou rutinní úkony, které by se prováděly každý týden, ovšem bylo by zbytečné si na ně pak hledat ještě jednu jinou firmu, když můžete mít všechno najednou.

Orientujte se podle referencí

Jakmile takovou společnost najdete, přečtěte si recenze. Komu jinému zajišťuje firemní úklid? Pokud jde o známá jména, určitě se jimi ráda pochlubí přímo na svých webových stránkách. Zkuste si však její název dát do vyhledávače a přečíst si zkušenosti ještě někde jinde. Na webových stránkách se totiž každá firma vychválí až do nebes, ale jaká je skutečnost, vám nejlépe napoví lidé, již s ní mají reálné zkušenosti.

V Olomouci a okolí lze doporučit firmu Deltaservis, mezi jejíž zákazníky patří i České dráhy či Tesco. Možná pro vás bude zajímavé, že se věnuje i úklidu domácností, nebere tedy jen obrovské zakázky, jako jsou ty od jmenovaných firem.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *