4 tipy, podle čeho vybírat vchodové dveře do rodinných domů

Vstupní dveře do domu hrají důležitou roli, a to hned z několika hledisek. Zdaleka nejde jen o zabezpečení interiérů. Proto byste si před jejich koupí měli dát pozor na vícero aspektů.

1. Bezpečnostní dveře

Vstupní dveře do domu mají mít vysokou úroveň z hlediska bezpečnostní třídy. Pakliže spadají alespoň do 3. třídy, jsou již vhodné, protože se skrz ně zloději nemají šanci dostat s obyčejným nářadím, nehrozí ani jejich násilné vykopnutí. Tuto problematiku je vždy dobré konzultovat s odborníky, případně samotnými prodejci, kteří vám doporučí nejvhodnější řešení.

2. Zvukové těsnění

V momentě, kdy si pořizujete nové domovní dveře, je vhodné brát v potaz také jejich schopnost zabraňovat pronikání hluku zvenčí. Je to důležitý parametr zejména tehdy, bydlíte-li v rušné městské zástavbě, respektive v těsné blízkosti dopravní komunikace, po níž denně projedu stovky, ba dokonce tisíce aut. Moderní vchodové dveře do rodinných domů dokážou snižovat hluk až o 30 dB, což je poměrně zásadní hodnota.

3. Tepelná izolace

V současnosti se klade velký důraz na minimální spotřebu energií. Majitelé rodinných domů proto investují do zateplení střechy a fasády či výměny oken. Často ale zapomínají právě na vstupní dveře, skrz něž může unikat poměrně významné množství tepla. Špičkové domovní dveře musejí mít minimální tepelnou prostupnost, zároveň mají být odolné vůči extrémním povětrnostním vlivům.

4. Materiály

Aby vám vstupní dveře do domu dlouho a spolehlivě fungovaly a nebylo zapotřebí je opravovat a měnit, zajímejte se také o materiálové provedení. Za dobré řešení lze považovat modely z tvrdého masivního dřeva. Zapomínat se nemá ani na to, že vstupní dveře mají mít určitý stupeň požární odolnosti. Proto zásadně objednávejte protipožární dveře.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *