Proč investovat do solárních panelů?

V současném světě je elektřina velice důležitá, protože se používá takřka ke všemu, například k napájení domácích spotřebičů a svítidel, mobilních zařízení, počítačů a notebooků. I výrobní podniky a různé společnosti využívají elektřinu, aby mohly efektivně fungovat. Poptávka po elektřině je tedy obrovská, ovšem zvyšují se i náklady na ni, a proto spousta majitelů rodinných domů přestupuje na alternativní zdroje energie.

Právě v tento okamžik na scénu přichází solární panely, které pomáhají výrazně snížit, ba dokonce zcela eliminovat účet za elektřinu? Solární panely totiž využívají soustavu solárních článků či fotovoltaických jednotek, jež zachycují sluneční energii a přeměňují ji na elektřinu. Jsou navrženy tak, aby odolávaly extrémním povětrnostním podmínkám, takže se nemusíte obávat, že by došlo k výpadku proudu za deště anebo slunce.

Solární ohřev vody

Solární systémy pro ohřev vody využívají energii ze slunce, přičemž ohřátá voda se ukládá do zásobníku teplé vody nebo termálního zásobníku. Protože množství dostupné sluneční energie se v průběhu roku mění, solární ohřev vody nezajistí teplou vodu po celý rok, ovšem pro vyrovnání rozdílu se obvykle používá klasický bojler.

Solární ohřev bazénu

Pokud máte na zahradě bazén, potýkáte se zřejmě se dvěma hlavními problémy. Prvním z nich je, že bazén využíváte jen omezeně, když jsou venkovní teploty vysoké, a druhým jsou vysoké náklady na údržbu, zejména na vyhřívání.

Existuje však způsob, jak si bazén vyhřívat zdarma, s čímž vám pomůže solární energie. Solární ohřev bazénuvám dokáže ušetřit nemalé peníze, a přitom prodloužit i koupací sezónu.

Ideální teplota vody v bazénu se pohybuje mezi 26 až 29 °C. Pro dosažení takové teploty se musíte spolehnout na ohřev, přičemž solární provedení dává smysl, je ekonomický a šetrný k životnímu prostředí.

Solární panely na chatu

Zapomenout nemůžeme ani na rekreační objekty. Solární panel na chatu vám pomůže s ohřevem vody i vytápěním prostor. Přestanete být závislí na dodavatelích a distributorech, případně si solárním panelem zajistíte elektřinu tam, kde není přípojka.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *