Při koupi a pronájmu bytu se vždy vyplatí upřednostnit kvalitu před cenou


Nároky na bydlení se za poslední desetiletí hodně změnily. Zatímco v dobách nedávných průměrnému českému občanovi stačil byt v panelovém bytě s umakartovým jádrem, dnes už takovéto nabídky na trhu s bydlením nemají šanci obstát, a to ani v případě levných pronájmů. Vždy se vyplatí upřednostnit kvalitu, než se za každou cenu ohlížet jen na to, kolik za nový byt či dům zaplatíte. Dobré bydlení totiž pozvedává životní komfort.

V případě, že si pořídíte byt či dům, který vám sice vyhovuje z hlediska nákladů, ale máte k němu už zpočátku určité výhrady, nikdy se v něm nebudete cítit pohodlně. Možná si zvyknete, ale neustále si budete říkat, zda nebylo lepší investovat více finančních prostředků a dopřát si skutečně dobré bydlení se vším všudy.

Pozor na dispozice

Nejdůležitější je, aby vám nový pronájem bytu v Praze, což je dnes vůbec nejžádanější varianta bydlení, plně vyhovoval. V první řadě jde o dispozice bytu. Při výběru nové nemovitosti si důkladně rozmyslete, jaké má mít dispoziční řešení, tedy velikost a počet jednotlivých místností. Myslete i na budoucnost, pokud jste mladí a plánujete založit rodinu s dětmi. Vzít si malý byt totiž znamená, že se za pár let budete muset znovu stěhovat, což rozhodně není příjemná představa.

Všímejte si okolí

Podstatnou roli hraje i okolí nemovitosti. Nabízí-li developer prodej bytu v Praze, měli byste mít přehled o tom, jaká je v blízkosti vašeho možného budoucího bydlení občanská vybavenost. Už jen myšlenka, že i za obyčejným nákupem budete muset jezdit několik kilometrů, zatímco jinde byste měli obchodní centrum pár minut od domu, může být jedním z rozhodujících faktorů při výběru nového bydlení.

Stejně tak berte v potaz i dopravní dostupnost. V Praze s tímto většinou není problém, ale i zde se najdou lokality, kde je doprava poměrně citlivou záležitostí.

Máte-li děti, je určitě dobré, aby v blízkosti bytu či rodinného domu, kam se plánujete stěhovat, byla škola, školka apod.

Nedostatek zeleně uškodí kvalitě bydlení

V neposlední řadě je ideální, pokud je nové bydlení v lokalitě, jež těsně sousedí s přírodou. Stačí i obyčejný park, kam se dá zajít se psem či dětmi. Hned se kvalita bydlení zvedá, protože za přírodou nemusíte jezdit někam daleko autem, případně hromadnou dopravou.

Hledejte informace online

Najít si nové bydlení tedy určitě nemá být jen otázkou peněz. Je velmi důležité hledět na výše uvedené aspekty, ale i mnoho dalších. Při výběru bytu či rodinného domu se vyplatí zjistit si detailní informace, a to prostřednictvím internetu. Využít lze kupříkladu web https://www.psn.cz/, kde naleznete bohatou nabídku aktuálně nabízených nemovitostí v Praze a jejím okolí. Díky tomu získáte dobrý přehled o tom, jak dobré bydlení se dá dnes sehnat. Nejsou-li vaše nároky příliš nízké, dá se očekávat, že vám výběr nemovitosti zabere nějaký čas. Je lepší si dát záležet, než po nastěhování do nového bytu zjistit, že jste udělali chybu.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *