Jak vypadá práce realitního makléře a jak se jím můžete stát i vy?

Zprostředkování prodeje nemovitostí, což je hlavním úkolem realitního makléře, se mnoha lidem jeví jako poměrně jednoduchý úkol. Poptávka výrazně převyšuje nabídku, takže sehnat kupce na byt, dům či pozemek by neměl být žádný problém. Jenže, víte, co je skutečnou hlavní náplní práce realitního makléře? V článku se dozvíte více informací o tom, co všechno musí dělat makléř a zjistíte, jak se jím také můžete stát.

Hlavní úkol realitního makléře

Realitní makléř není typický prodejce. V první řadě totiž nabízí služby. Funguje jako pracovník v terénu, kdy zajišťuje nafocení nemovitosti, přípravu inzerátů a všech potřebných podkladů. Zkušení makléři kolem sebe mají i profesionály, kteří se o dílčí činnosti zvládnou postarat. Úkolem samotného makléře je koordinace postupů a péče o prodejce i kupující. Práce v realitách zahrnuje spektrum různých úkolů, které se vzájemně doplňují a ovlivňují.

Způsob podnikání

Většina realitních makléřů funguje na principu podnikání. Nejde tak o klasické zaměstnání na hlavní pracovní poměr, ale o práci, kterou si do jisté míry sami řídíte. Funguje to tak i ve společnosti RE/MAX Anděl, kam aktuálně hledají nové makléře pro zahájení spolupráce. Tento systém má velkou výhodu v tom, že podle své píle, nasazení a množství investovaného času si určujete výši odměny, jakou vyděláte. Plat realitního makléře tak nemá žádné limity a šikovní jedinci si běžně přijdou na zajímavé částky. A jak se stát realitním makléřem? Domluvte se na spolupráci se zaběhlou realitní kanceláří ve vašem okolí.

Jak vypadá běžný den realitního makléře?

Práce realitního makléře je vhodná pro lidi, kteří se nechtějí nudit. Každý den totiž bude jiný. V kanceláři budete sedět pouze minimálně. Většinu dne zabere telefonování, osobní schůzky, příprava inzerátů nemovitostí na prodej, různá jednání a podobně. Běžný den často obsahuje i spoustu ježdění k osobním prohlídkám nemovitostí či jiným schůzkám. Rozhodně se tak hodí mít co nejvíce flexibilní plánování dne. Realitní makléř práci hodně přizpůsobuje aktuálním okolnostem, což vyžaduje i porci improvizace.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *