Nebuďte jen číslem elektroměru! Vyberte si malého dodavatele energie

Sedíte pohodlně v křesle, díváte se na mobil a přijde vám emailem inkaso. Vcelku normální situace. Pokud je tedy inkasní platba adekvátní. Jestliže zjistíte, že za dodávky elektřiny a plynu musíte platit spousty peněz navíc, nejspíše minimálně znejistíte a budete se snažit co nejrychleji jednat. Optimální je přestup k nějaké menší dodavatelské společnosti. Proč se dostanete cenově níže a jaké jsou ostatní výhody odběru elektřiny a plynu u takovýchto menších dodavatelských firem? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Prostě ušetříte

Ceny se budou v pozitivním slova smyslu určitě lišit. Menší dodavatelé dokážou cenu plynu i elektřiny snížit především díky vlastním zdrojům energie. Velkou předností těchto dodavatelů je také fakt, že si potenciální žadatelé mohou jednoduše porovnat své aktuální vyúčtováním s tím, které by je čekalo u těchto menších společností. Dokonce lze toto vyúčtování přímo nahrát i online na web a vše si porovnat. Chcete-li tak učinit v případě elektřiny, podívejte se na https://www.epet.cz/elektrina/. Pro plyn jsou optimální stránky https://www.epet.cz/plyn/.

Nebuďte jen číslem elektroměru!

U velkých dodavatelů energií představujete fakticky jenom anonymního odběratele. Jste pouhým číslem elektroměru, respektive plynoměru. Tím pádem je jednání s takovýmto dodavatelem značně neosobní a ve finále se ničeho nedomůžete. Vsaďte proto raději na férový přístup a jednání na rovinu.

Zapomeňte na složité smlouvy a skryté poplatky

Za značnou přednost menších dodavatelů lze považovat také minimálně dlouhou smlouvu. Ve všem se pohodlně vyznáte a na první pohled uvidíte, oč se jedná. Stejně tak si můžete být jistí i absencí jakýchkoli ostatních skrytých poplatků, jež se stávají v případě velkých dodavatelů nepříjemnou realitou.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *