Seznamte se s variantami pojištění bydlení a jejich výhodnými doplňky

Pokud nechcete žít v permanentním strachu o vlastní majetek, musíte si jednat některou z variant pojištění bydlení. Bude vás chránit v případě, když dojde k poškození vaší nemovitosti nebo movitých věcí při řádění přírodních živlů, vandalů nebo zlodějů. Hodně záleží na tom, jakou z 3 variant zvolíte. A když chcete ještě lepší ochranu, zajímejte se i o doplňky pojištění.

Nejpopulárnější má nejširší rozsah

Většina českých pojišťoven nabízí 3 základní druhy pojistek bydlení. Jsou to pojištění nemovitosti, které se vztahuje výhradně na nemovitost, pojištění domácnosti, to kryje škody na movitých věcech a jejich kombinace – majetkové pojištění. Jeho účelem je krýt škody na movitých věcech i nemovitosti. Je sice nejdražší, ovšem platíte si za široký rozsah krytí.

bytovymagazin.cz_ergo_cz_01

Novinkou na trhu je pojistka Bezpečný domov PLUS. Jedná se o nový druh majetkového pojištění, které se dá nově sjednat i pro rekreační objekty. Klienti ho v hodnocení na nezávislých finančních serverech označili za TOP produkt, nabízí ho pojišťovna ERGO.

Je výhodou, že všechny varianty snadno vyřídíte online, zabere to jen několik minut a stačí znát velikost obytné plochy v m2 a přibližnou hodnotu nemovitosti.

3 doplňky, které se vyplatí mít

Doma, na návštěvě i v práci oceníte pojištění odpovědnosti. Kryje škody, které neopatrným a neúmyslným jednáním způsobíte druhé osobě na majetku nebo na zdraví. Jak přesně funguje? Přečtěte si tento článek. Vhodným doplňkem je také pojištění prodloužené záruky, se kterým si u každého nového spotřebiče prodloužíte záruku o dalších 36 měsíců, takže se nebudete muset trápit s reklamacemi.

Fixing a washing machine

Existuje také pojištění nahodilého poškození a odcizení. S ním předcházíte výdajům v situacích, kdy vám někdo odcizí například mobil, nebo dojde k poškození dané věci. Vztahuje se i na televizor, tablet, kameru a další.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *