Na co si dát pozor při výběru klimatizace do bytu?

K ideálnímu komfortu v moderní domácnosti je vhodné investovat do klimatizačního zařízení. Kvalitní klimatizace v létě příjemně chladí vzduch v interiéru domácnosti, v zimě naopak může přispívat k tomu, že vám nebude zima. Kromě toho umí špičkové produkty, jež jsou správně nainstalované, rovněž čistit vzduch, takže se v něm pak vyskytuje méně prachu, bakterií a škodlivých látek. Při výběru klimatizace je ale dobré zpozornět hned u několika bodů.

Cena a využití jsou důležitými faktory

V první řadě je praktické si ještě před nákupem ujasnit, jak často bude klimatizace zapotřebí. Pakliže například chcete zařízení využívat jen během nejparnějších letních dní, nemusíte investovat do drahých produktů, u nichž je navíc zapotřebí počítat s určitými stavebními úpravami. Postačí vám obyčejná mobilní klimatizace, její ceny se pohybují v řádech jednotek tisíc korun. Požadujete-li však plnohodnotné řešení, pak počítejte přeci jen s vyšší pořizovací cenou a pořiďte si klasické split, respektive multisplit klimatizace.

Pozor na energetickou náročnost

Ať už zvolíte jakýkoliv druh a značku klimatizace, vždy se u prodejce informujte, jakou má dané zařízení při plném chodu spotřebu elektřiny, případně do jaké energetické třídy spadá. Záleží třeba i na velikosti místností, v nichž má klimatizace běžet. V příliš velkém pokoji není zrovna praktické, když máte zapnutou malou mobilní klimatizace, jež pak není příliš efektivní a zbytečně ji musíte zapínat na maximální výkon po celý den, aby se vzduch v interiéru ochladil na požadovanou hodnotu. To se samozřejmě projevuje ve zvýšené spotřebě elektrické energie.

Volte pouze osvědčené značky

Na trhu se dnes dají zakoupit klimatizace od celé řady výrobců. Raději se však zaměřte na kvalitní značky. Jedině u nich máte jistotu spolehlivosti a dlouhé životnosti. Příkladem budiž klimatizace Samsung, potažmo klimatizace Panasonic. V neposlední řadě jsou v tuzemsku stále populárnější výkonné klimatizace Daikin.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *