Je vám doma horko? Ochladí vás výkonná bytová klimatizace!

Domácí klimatizace? V letních parnech se bez ní neobejdete! Víte ale, jakou zvolit? Poradíme vám!

Léta se prakticky rok od roku oteplují. Zatímco se ještě nedávno domácí klimatizace na domech objevovaly velmi sporadicky, dnes už jsou velmi časté. Jak by také ne. Při tropických nocích se bez efektivního chlazení nevyspíte. Bytová klimatizace pak je záchranou a spásou zároveň. Na základě jakých parametrů však vybrat tu pravou? Poradíme vám!

Klimatizace do bytu i domu

Hlavní rozdělení klimatizací je na klimatizace do bytu a do domu. Klimatizační jednotky dále existují okenní, nástěnné, popřípadě mobilní. Ty jsou jednoznačně nejlevnější a také se snadno přemísťují. Horší to však je s jejich výkonem a energetickou náročností. Tyto parametry jsou ve srovnání s parametry klimatizací okenních i nástěnných nesrovnatelné.

Okenní, nebo nástěnná?

Jakou zvolit? To záleží mimo jiné i na vašich designových nárocích. Někteří uživatelé mají například problém se vzhledem okenních klimatizací, které se instalují do otvoru nad oknem. Často se s nimi proto můžete setkat v různých funkčních objektech, jako jsou restaurace, dílny a kanceláře. Jinak ovšem jsou tiché, nenáročné na údržbu a disponují i celou řadou funkcí.

Klimatizace napojená na internet? Žádný problém!

Do moderních domácností jsou v každém případě vhodnější klimatizační jednotky nástěnné. Mezi nimi se totiž setkáte i s modely, které se obejdou bez ne příliš oblíbené vnější jednotky. A opravdu sofistikované modely vám poslouží dokonce i jako odvlhčovač, čistička vzduchu a ionizátor. Tedy spotřebiče, které v moderních domácnostech rozhodně mají své místo. Dobrou zprávou je, že je můžete mít v jednom modelu.

Ovládejte klimatizaci ve svém mobilu

To ale zdaleka není vše. Například v portfoliu společnosti ENCOFA, která se na prodej klimatizace specializuje, najdete i chytré neboli smart klimatizace, které díky vestavěné wi-fi můžete ovládat třeba přes mobilní telefon. Klimatizaci si tak zapnete třeba cestou z práce a příjemné ochlazení vás přivítá po překročení prahu bytu. Praktické, že?

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *