Jak vybrat dlažbu a obklad pro malé, a jak pro velké koupelny?

Rozměry a tvar místnostní by měly mít “co mluvit“ do toho, jakou barvu zvolíme pro výmalbu, barvu podlahy, čím se pokusíme opticky je zvětšit, zmenšit, na něco můžeme chtít upozornit… Podle čeho bychom měli vybírat právě dlažbu a obklad do koupelen, aby nepůsobily stísněně, nebo tmavě? Nechte se před realizací vaší koupelny inspirovat.

Malá koupelna chce světlo a větší tvary

Pokud máte dojem, že do malé koupelny patří malé obklady a malé rozměry dlažby, bohužel se mýlíte. Právě větší rozměry totiž prostor opticky zvětší. Dáte-li do koupelny kupříkladu mozaiku, bude působit ještě menší.

Není dobré ani upozorňovat na rohy místností, nebo zvolit barevně sytý strop. Z místnosti byste udělali “krabici“, ve které by vám jistě nebylo příjemně.

Vybíráte-li obklad, sáhněte po těch větších v nabídce. Zvolíte-li i světlounký a jemný odstín jakékoli barvy, bude to ono. A jestli váháte mezi matem, leskem, nebo plastickým vzorem, lesklý je ten, který nejvíce sluší menším koupelnám. Samozřejmě, ozvláštnit stěny občasným užitím obkladu s obrázkem, nebo plastickým vzorem, toho se nemusíte bát.

Dobré jsou i zrcadla. Jestli je v koupelně okno, můžete zrcadlo umístit tak, aby vám do něj dopadalo např. ráno slunce. Nebudete věřit, jak jasná koupelna plná života vás bude probouzet. Zrcadlo ale i bez “kouzlení“ se sluncem celkově místnost opticky zvětší.

Autor obrázku: IsaacMao

Velká koupelna rájem pro relax

Jste-li ti šťastlivci, kteří zařizují prostornou koupelnu, v podstatě vám nic nebrání ke zvolení obkladu, který se vám líbí. Výrobci a prodejci obkladů na internetu představují krásné a moderní koupelny fotogalerie, kde dobře uvidíte, jak by mohl konečný efekt vypadat.

Kombinovat můžete barvy, vzory, podlaha se hodí tmavá, stejně tak můžete využít i zmiňovanou mozaiku nebo neodolatelné listely.

Udělejte si koupelnu dle svého gusta, abyste se v ní cítili dobře, uvolněně a byla pro vás jednou z nejoblíbenějších místností ve vašem domě.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *