Kamenná umyvadla spojují design, výdrž a luxus dohromady. Proč ho koupit?

Dlouho přemýšlíte, jak ozvláštnit koupelnu? Zkoušeli jste už nejrůznější doplňky, koupelnové předložky i výměnu zrcadel, ale stále to není ono? Nechte svou koupelnu vyniknout a buďte si jistí, že díky jedinému kusu nábytku ji proměníte v unikát.

Zkuste hledat inspiraci v trendech, které doporučují příklon k přírodním dekorům a trvanlivým materiálům, které vydrží celý váš život. Pokud toužíte po originální a stylové koupelně, vsaďte na přírodní kámen. Nejen, že se jedná o nejodolnější materiál vůbec, ale zároveň vdechne vaší koupelně nezaměnitelný nádech luxusu.

Co dalšího slibují umyvadla z masivního kamene? Kromě výdrže a jedinečného vzhledu si také můžete být jistí, že nikdo na světě nevlastní stejné umyvadlo, jako vy. Každé z nich je originál a je jen na vás, k jakému druhu kamene či dekoru se přikloníte. Vybírejte podle osobního stylu, ale nezapomínejte ani na ráz vaší koupelny. Nejde jen o barvu, ale také o velikost či tvar. Do malé koupelny se příliš nehodí masivní a rozměrné umyvadlo, k výrazně pestrobarevným kachličkám přírodní kámen také příliš neladí.

Na výběr u kamenných umyvadel bývá z nespočtu tvarů, už předem byste se ale měli rozhodnout, zda se do vaší koupelny hodí spíše broušená verze, kdy je přírodní struktura upravena do hladkého stavu, nebo zda preferujete spíš ponechání původního reliéfu – umyvadlo poté působí mnohem masivněji a v koupelně vám tak téměř doslova stojí kus „skály“. Broušená umyvadla působí uhlazeněji a hodí se do elegantních koupelen. Nejnovější trendy pak holdují spíše druhé variantě.

Mramor, andezit, vápenec nebo travertin, to jsou materiály, se kterými se můžete setkat nejčastěji. Každý z nich má svůj osobitý styl, každý se ale zároveň hodí ke všem přírodním materiálům, takže dovybavení koupelny nebude příliš náročné. Nebojte se trochu experimentovat a kamenné umyvadlo doplňte přírodními cihlami nebo například kamennou obkladovou mozaikou v podobném barevném odstínu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *