Do koupelny je vhodná dlažba nebo podlahy z exotických dřevin

Koupelna by měla být oázou klidu a místem, kde můžete vždy v klidu relaxovat. Při jejím zařizování ale nezáleží jen na tvaru vany a barvě kachliček, velkou, ne-li zásadní roli v místnosti hraje zejména typ podlahy. I když se to nezdá, právě materiál může mnohé změnit. Zkuste na chvíli odhodit konvence a zkusit najít i jiné možnosti, než jen klasická osvědčená dlažba. Možná objevíte, že právě rozdílné vlastnosti různých materiálů se do vaší koupelny hodí mnohem víc.

Zdánlivou překážkou při výběru podlahy z přírodního materiálu je velká vzdušná vlhkost, která ke koupelně tak nějak patří. Kromě vlhkého vzduchu na krytinu navíc útočí i voda v kapalném skupenství a obecně stále převládá domněnka, že velká vlhkost dřevu zkrátka škodí. Proto se do koupelny hodí zejména podlaha z exotických dřevin, mezi ty nejodolnější a tedy i nejoblíbenější patří například teak. Taková podlaha celé místnosti zaručeně vdechne punc luxusu, vyžaduje ale i vaši velkou pozornost. Je nutné se o ni pravidelně starat a nezanedbávat její povrchovou ochranu. Milovníci exotických dřevin také musí počítat s vysokou pořizovací cenou, jeden metr čtvereční začíná u tisíce korun.

Častým problémem je v koupelnách také studená podlaha. Existují hned dvě řešení, jak na ni vyzrát. Jedním z nich je náročná pokládka podlahového topení, které však celou místnost poměrně rychle a příjemně vytopí. Druhou variantou je unikátní přírodní materiál, který eliminuje pocit studených nohou – korek. Ten je na dotek měkčí než dřevo a mnohem méně chladí. I tak však potřebuje precizní povrchovou úpravu, která zvýší odolnost proti vodě i mechanickému poškození.

Dalším materiálem vhodným do všech typů koupelen je vinyl. Vinylová podlaha se na pohled od té dřevěné příliš neliší, rozdíl laik pouhým okem často ani nepozná. Umělý materiál však vydrží mnohem více, než dřevo, a tak se o něj nemusíte tolik obávat.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *