Koupelnové baterie a jejich druhy

Koupelnové baterie jsou základním vybavením každé koupelny. Jak vypadají dnešní koupelnové baterie a jaké rozlišujeme druhy?

Koupelnové baterie

koupelnova-baterieKoupelnové baterie jsou poddruhem vodovodních baterií. Jde o zařízení na ovládání potrubních rozvodů vody. Díky nim je možné vodu otevřít a zase uzavřít.

Ať už vybíráte jakýkoliv druh koupelnových baterií, vždy si budete moci vybírat z různých designových provedení. Designeři se dnes více soustředí i na tyto produkty. Koupelně dodají velmi pěkný ráz, zvlášť když všechny koupelnové baterie sladíte v jednom stylu.

Při výběru by vás kromě designu měla také zajímat rozteč. Nejčastěji se setkáte s roztečí 150 mm. Prodávají se také rozteče 100 mm, ale ty jsou spíše na ústupu.

Druhy koupelnových baterií

baterie-termostatickaKoupelnové baterie dělíme podle místa určení, ale také podle konstrukce. Podle místa určení rozlišujeme koupelnové baterie umyvadlové, sprchové, vanové a bidetové.

Podle konstrukce dělíme baterie na pákové, kohoutkové, termostatické a bezdotykové. Nejrozšířenější jsou pákové koupelnové baterie. Jejich užití je jednoduché. Snadno si s nimi budete regulovat teplotu vody i její průtok. Kohoutkové baterie se dnes používají méně, protože se jejich používáním spotřebuje více vody. Naopak vodu se vám podaří výrazněji ušetřit s termostatickými bateriemi. Bezdotykové baterie jsou oblíbené díky své hygieničnosti.

baterie-podomitkovaKromě toho si ještě budete moci zvolit koupelnovou baterii podle umístění. Rozlišujeme nástěnné (omítkové, nadomítkové), stojánkové a podomítkové.

Dále je ještě možné v obchodech s koupelnovým vybavením pořídit různé doplňky v podobě držáků na sprchu, perlátorů, přepínačů, sprchových hadic, vpustí, sprchových setů atd.

Více o koupelnových bateriích naleznete na levna-koupelna.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *