Správný obklad vaši koupelnu zvětší i zútulní

Pro designéry a projektanty je dnes doslova balzámem na duši, mohou-li pro klienta navrhovat úpravu či stavbu koupelny. Je totiž tolik možností, které vám můžou zpříjemnit a zpraktičtit její užívání, že je radost vybírat, co vše do ní umístíte a jaký obklad, dlažbu a jejich barvu vyberete.

Když je prostoru málo

Spousta bytů bohužel neoplývá příliš velkým prostorem, který byl vyhrazen pro koupelnu. Často jsme tak nuceni pořídit si pouze sprchový kout, protože vanu bychom do ní prostě nevměstnali. Je potřeba místo i na další nezbytné zařízení a tak můžeme volit jiné způsoby, jak si koupelnu zútulnit.

Do malých prostorů patří velké obklady. Ty opticky místnost zvětší a nebudete si v ní připadat stísněně. Mylně si spousta z nás obloží malou koupelnu malými obklady, nebo mozaikou, přitom kupříkladu velké obdélníkové obklady by koupelnu skutečně pocitově zvětšily. Vynikající sortiment v této oblasti nabízí kvalitní, český výrobce Siko.

Lepší jsou světlé barvy, bílý strop, tím prostor taktéž nabude. Nedoporučuje se ohraničovat rohy a zbytečně tak neupozorňovat, kde stěna končí. Zrcadla také pomůžou k pohledovému rozšíření koupelny.

U sestavování koupelny inspirace zaručeně potěší. Projděte si proto prodejce obkladů a dlažby a podívejte se, osahejte si možnosti, které nabízí.

Prostorné koupelny si můžou dovolit vše

Autor obrázku: Kassandra Bay Resort

Ten, kdo má štěstí a vlastní koupelnu o rozměru např. 4 x 4 m má spoustu prostoru, který může využít pro klasickou či rohovou vanu, toaletu, bidet, umývadlo, ale i pračku se sušičkou a jiné vybavení.

Z obložení a dlažby lze taktéž vybírat dá se říct neomezeně. Můžete kombinovat malé a větší obklady, mozaiku, jednobarevné i různobarevné provedení… Poohlédnete-li se po sortimentu, který lze do koupelny použít, najdete i plastické vzory, maté a lesklé varianty barev, které máte rádi, různé velikosti obkladů, listely, které celou koupelnu oživí…

Spousta prodejců umožňuje prohlédnout si na jejich stránkách nejen obklady, ale i dané koupelny fotogalerie, a tak se můžete sami přesvědčit, jak bude obklad vypadat v reálné podobě.

Vyberte ten nej obklad do vaší koupelny, zvolte barvu, která je vám příjemná a dopřejte si tak lepší odpočinek ve sprše či vaně.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *