Ideální podlaha do koupelny? Existuje řada možností!

Vybrat vhodnou podlahu do koupelny může být poměrně velký „oříšek“. K dispozici totiž máte řadu materiálů, z nichž některé jsou velmi zajímavým řešením, další se ovšem do této místnosti víceméně nehodí.

Podlaha do koupelny, to není jen dlažba

Podlaha v koupelně musí něco vydržet. V této místnosti se totiž dennodenně vystřídá řada lidí, ale problém představuje především voda a všudypřítomná vlhkost. I když lze ve většině koupelen stále nalézt dlažbu, v současné době je možné využít řadu lepších materiálů. Zaměříme se tedy na čtyři varianty, které patří k vůbec nejzajímavějším.

PVC podlaha

Jedna z nejoblíbenějších podlah do koupelny současnosti. Ptáte se proč? Důvodů existuje hned několik. Tak především zaujme její vysoká odolnost, a to jak proti mechanickému poškození, tak proti vlhkosti (vodovzdorná protiplísňová membrána). Pozitivem je rovněž zajímavá estetická stránka a také snadná instalace, neboť PVC je dodáváno v rolích, které jsou určeny k celoplošnému přilepení k podkladu. Některé PVC krytiny mají textilní nebo pěnovou podložku, proto není nutné podklad před pokládkou vyrovnávat. Tyto krytiny zvládnou i několika milimetrové nerovnosti.

Vinylové podlahy

Vinyl je dalším materiálem, který vyniká svou odolností vůči vodě a vlhkosti. Často je tedy používán pro podlahy do kuchyní a koupelen. Většinu zájemců jistě dostane svým designem, neboť po položení vypadá fantasticky. Ať už se jedná o imitaci dřeva, kamene, či jiného materiálu, vždy je imitace dokonalá a téměř k nerozeznání. Díky výbornému propouštění tepla je vinylová podlaha vhodná i tam, kde je plánováno podlahové vytápění. Vinylovou podlahu si můžete pořídit jak v rolích, tak i v dílcích. Důležité je, aby byla podlaha celoplošně přilepená a okraje a spoje byly utěsněné. Další možností do koupelny je plovoucí vinylová podlaha v dílcích opatřená voděodolným zámkovým spojem.

plancher-Vinylove-podlahy-Expona-Domestic_detail

Laminátové podlahy

Laminát sice představuje další zajímavé řešení pro koupelnovou podlahu, avšak v tomto případě může potenciální zájemce odradit poněkud složitější instalace. Ne všechny laminátové podlahy navíc disponují voděodolnou vrstvou, což by následně mohlo představovat poměrně velký problém. Ač jsou některé opatřeny vodotěsným zámkovým spojem, u jiných je třeba použít voděodolný tmel a spoje zatmelit.

 

Dřevěné podlahy

Dřevo je tradiční surovinou (nejen) pro výrobu podlah. V současné době jsou navíc stále oblíbenější exotické druhy, jako např. teak. Tato dřevina je přitom často používána k výrobě zahradního nábytku, což svědčí o její vysoké odolnosti. Teakový masiv je tedy taktéž vhodný jako materiál pro podlahu do koupelny. Důležité je, aby spoje a okraje podlahy byly dobře utěsněné. Takové dřevo navíc potěší všechny, kdo si potrpí na zajímavý vzhled.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *