Chladná rána nás nezastraší

Přestože je stále léto a přes den nám krásně svítí sluníčko, rána jsou chladná. Někteří z náš pomalu vytahují ze skříní bundy, aby se ráno cestou do práce zahřáli. Cestou z práce pak neví kam s bundou či mikinou navíc. Teplotní výkyvy během dne jsou pro lidský organismus škodlivé. Střídání teplot snadno způsobí nachlazení či chřipku. Jak si udržet zdraví a podpořit imunitní systém? Jednoduše, otužováním. A jak se nejlépe otužit? Přeci v sauně.

 

Někdo po ránu snídá, jiný si čistí zuby, někdo skočí do sauny

Díky chladným ránům mnoho lidí končí v posteli s horečkou. Pokud nechcete být mezi nimi, začněte s posilováním imunitního systému. Kromě zvýšení příjmu vitaminů ve stravě – ze zeleniny a ovoce, může napomoci pravidelné pohyb, ale především otužování.

Víte který evropský národ bývá nejméně nemocný? Přeci Finové, pro které je saunování národním „sportem“.

Připomínka ohledně prostorové náročnosti saun je samozřejmě namístě. Klasickou finskou saunu si mohou dovolit majitelé rodinných domů s dostatečně velkým pozemkem. To ovšem neznamená, že mají majitelé bytů smůlu, ba právě naopak. Řešením jsou infrasauny, které si může pořídit téměř kdokoliv, protože nejsou prostorově příliš náročné.

Do sauny můžu kdykoliv

Že je vlastní infrasauna zbytečným přepychem? Možná ano, ale veškeré výhody převáží počáteční ostych. Pokud si pořídíte vlastní, odpadává cestování za teplem přes celé město, nemusíte řešit rezervaci, jen se domluvit s ostatními členy rodiny. Obrovskou výhodou je vlastní sauna také pro ty, kteří se bojí využívat veřejné saunové prostory z hygienického hlediska, neboť doma záleží jen na vás, koho do sauny pustíte.

Nemusíte bourat dům

Pokud se vám líbí myšlenka domácího saunování, klidně si můžete jednu objednat. Že je to takhle snadné? Ano, stačí mít v bytě volný neužívaný roh v místnosti bytu nebo rodinného domku a vybrat vhodný typ, který se do tohoto prostoru vejde. Existuje mnoho typů a variant saun, které se liší především v rozměrech kabin, proto záleží na vás, zda si chcete saunu užívat převážně sami a mít svoje soukromí, s partnerem nebo dokonce s přáteli.

Mít doma vlastní saunu má rozhodně řadu výhod a pokud tuhle činnost milujete, určitě stojí za to si ji pořídit.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *