Jak po stěhování vybalit a nezbláznit se z toho

Lidové rčení praví, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Velká nadsázka. Ale stěhování do nového přináší spoustu starostí, zařizování na úřadech, změnu adresy, a hlavním a nejtěžším úkolem je všechno skooperovat. Aby v den D všechno klaplo, jak má. Stěhováci přijeli na čas a nic se nerozbilo, či neztratilo.

Rad, jak vše řádně připravit a zabalit na stěhování jsou na internetu spoust, ale rady, jak se mezi přestěhovanými krabicemi nezbláznit, prostě chybí. Kterou místnost začít zabydlovat nejdříve, co je v které krabici, hlavou se honí tisíce myšlenek. Člověk je navíc unavený a vystresovaný a ztrácí nadhled. Spousta lidí pak žije několik týdnů mezi nerozbalenými krabicemi.

Máme pro vás několik rad, jak se po stěhování vybalit. Stačí si to jen hezky strategicky naplánovat.. Pokud budete postupovat podle našich rad, měli byste se vybalit v klidu a bez zbytečných chyb.

Rozmístěte krabice strategicky

Dny stěhování jsou šílené. Pravděpodobně se budete chtít nastěhovat, co nejdříve a nejjednodušším způsobem je nanosit vše na jednu hromadu s tím, že je proberete později. Tento způsob důrazně nedoporučujeme. Místo toho raději věnujte čas tomu, abyste krabice a nábytek uložili do místností, kam budou patřit.

Před stěhováním si zaveďte systém označování, který vám vybalování usnadní. V ideálním případě bude každá krabice jasně označena místností, do které patří. Popřípadě popiskem jejího, pokud si nejste jistí, kam budete věci z krabice dávat. Ušetřete si potíže s tím, že budete muset všechno třídit dvakrát a každou krabici odnesete do správné místnosti přímo z auta.

Nejdříve ukliďte

Před nastěhováním a nanošením nábytku a krabic v domě ukliďte. Myslete tak na to, že první věc, kterou do domácnosti donesete, budou smeták, lopatka, věci na stírání podlahy, úklidové a desinfekční prostředky. Jistě vám každý, kdo se nedávno stěhoval, potvrdí, že vybalovat krabice v zaprášené místnosti, na podlaze plné drobků je opravdu nanic. Před nastěhováním zvažte, zda nový domov nepotřebuje výmalbu, ušetříte si spoustu času, když vymalujete před tím, než se nastěhujete. V prázdném domě se maluje nejlépe, nemusíte nic zakrývat, ani čistit od barvy.

Připravte si k ruce koště, smetáček a lopatku, mop, papírové utěrky, universální čističe, hadry a prostředky na úklid kuchyně a koupelny.

Zařiďte místnosti podle důležitosti

Až bude konečně čas na vybalení, budete to chtít organizaci. Doporučujeme vybalit pokoj po pokoji v pořadí podle důležitosti. To znamená rozbalit všechny věci pro celou místnost najednou, spíše než jen vyndat základní věci po celém domě a zbytek nechat na později.

Pokud jde o pořadí, ve kterém vybalíte, budete chtít začít nejprve se svou ložnicí. Po přestěhování budete pravděpodobně vyčerpaní a budete chtít jít spát brzy. Takto budete vědět, že na vás čeká vaše postel. Dále byste měli vybalit kuchyň a koupelny a následovat by měl obývací pokoj.

Poté se můžete přesunout do méně využívaných prostor, jako je jídelna, ložnice pro hosty a společenská místnost. V neposlední řadě můžete řešit jakékoli další skladovací prostory, jako je sklep, půda nebo garáž.

Rovnou uklízejte

Při vybalování je třeba dodržovat ještě jedno zlaté pravidlo. Všechno má své místo. To znamená, že u každé položky, kterou vyjmete z krabice, byste měli mít hrubou představu o tom, kam ji chcete umístit ve svém novém domově. A měli byste ji okamžitě na místo umístit. Domácí elektronika bude další na řadě. Zapojte satelit, televizi, počítač umístěte na pracovní stůl. V kuchyni vybalte kávovar, rychlovarnou konvici a mikrovlnku.

Poté, co máte nahrubo vyskládané všechny důležité krabice, podívejte se do těch, ve kterých jsou položky, u kterých jste si před stěhováním nebyli jistí, kam je v novém domově budete dávat. Zeptejte se. Opravdu tyto věci potřebujete? Opravdu mají místo ve vašem novém domově? Chyběly vám během stěhování?

Pokud odpověď na většinu těchto otázek není, zamyslete se nad tím, jestli je raději někomu nedarujete nebo nevyhodíte. Nemá smysl mít věčně rozložené poloprázdné bedny. Stejně tak nemá smysl ukládat předměty, které pravděpodobně nebudete znovu používat.

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *