Vysoušeče vzduchu přispějí ke zvýšení komfortu bydlení

V bytě je potřeba udržovat optimální vlhkost přibližně kolem 50%. Pakliže je výrazně vyšší, začnou se vám v domácnosti tvořit plísně na stěnách. V tom okamžiku je nutné problém co nejrychleji vyřešit, jinak se připravte na zhoršený komfort bydlení, ale hlavně na zdravotní problémy. Účinným řešením je použití vysoušeče vzduchu.

Jak funguje vysoušeč vzduchu?

Vysoušeče vzduchu pracují tak, že nasávají vzduch v místnosti. Poté dojde k jeho ochlazení, čímž se vlhkost přemění ve vodní kapky. Ty odcházejí do nádrže, která je součástí přístroje. Vzduch je pak následně opět ohříván a vychází z přístroje ven. Jde o poměrně jednoduchý princip, zařízení je však velice efektivní. Záleží samozřejmě na konkrétním typu. Výkon vysoušeče je třeba volit podle toho, jak velkou místnost s ním budete vysoušet.

Vysoká vlhkost zvyšuje riziko zdravotních potíží

Zvýšená vlhkost je častým problém zejména ve starších bytových domech a také v nižších patrech budov. Neustálý pobyt ve vlhkém prostředí pro vás může mít za následek zhoršení zdravotního stavu. Zejména se jedná o vznik dýchacích potíží, které mohou vyústit třeba až v astma. Proto rozhodně vyšší vlhkost v bytě nepodceňujte.

Neprospívá ani nábytku

Kromě zdraví se zvýšená vlhkost negativně projevuje také na nábytku a dalším vybavení, které máte v domácnosti. Jak jistě víte, neprospívá například dřevěným materiálům, který vlivem vysoké vlhkosti napadají škůdci a i na něm se vytvářejí plísně.

Pokud zrovna neřešíte problém s vlhkostí, co takhle se zaměřit na ostatní vybavení domácnosti. Jen namátkou – víte, že odborníci doporučují v kuchyni využívat materiály z nerezu, které jsou schopny odolávat mimo jiné právě vyšší vlhkosti? Typickým příkladem budiž odpadkový koš nerez, který vydrží o poznání déle nežli obyčejný plastový koš. Je praktičtější i z hlediska hygieny. Kvalitu materiálů je ostatně třeba zkoumat i při nákupu dalších věcí, a to nejen těch, které používáte v domácnosti. I takový dětský vozík za kolo musí být vyroben z pevných a odolných materiálů, aby vám mohl sloužit co nejdéle bez poškození.

Komerční sdělení

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *