3 důvody, proč objednat profesionální čištění koberců

Zejména v předvánočním čase, tedy období velkého gruntování a vyhánění prachu a nečistot i ze zapomenutých koutů, dochází často ke kritickému hodnocení vybavení našich domovů. V jakém stavu je čalouněný nábytek a jak jsou na tom koberce? Než se ale pustíte do radikálního řešení a vrhnete se do výběru nových kousků, aby se Ježíšek nepolekal, nebo začnete zkoušet všemožné “zaručené” triky, jak koberec vyčistit vlastními silami, zastavte se a popřemýšlejte – co takhle váš koberec svěřit do rukou profesionálů?

Víc než povrchové čištění

Koberce zastávají v našich interiérech funkci praktického doplňku, který nás chrání před prochladnutím od podlahy. Kromě toho je ale krásný koberec také ozdobou a dokáže velmi obratně podtrhnout styl našeho domova, originálně jej ozvláštnit a také zútulnit. Je tedy jasné, že si zaslouží pravidelně opečovávat a udržovat v co nejlepší kondici. Většina z nás dopřává svým kobercům jen důkladné vysávání, na poli čištění koberců toho lze pro čistotu i bezchybný vzhled ovšem udělat mnohem více.

Všichni jsme se jistě alespoň jednou setkali s čisticími prostředky na koberce, které nabízejí rychlé a snadné odstranění fleků a špíny svépomocí. Ač jistě existují světlé výjimky, u většiny těchto přípravků je obstojný výsledek vykoupen přece jen neúměrnou dřinou a koupelí v litrech vlastního potu. Ovšem nejvýraznějším problémem všech těchto čističů je to, že dochází pouze k povrchovému odstranění nečistot a nikoliv hloubkovému čištění. Špína tedy sice není na první pohled vidět, ale stále tam je. Hloubkově vyčistit intenzivně používaný koberec a zbavit ho i odolných skvrn dokáže v současnosti nejlépe a nejrychleji profesionální strojové čištění mokrou metodou.

Zbavte koberce zápachu

Kobercová vlákna, stejně jako i jiné tkaniny a látky, do sebe snadno absorbují prach, tekutiny i různé pachy. Nedojde-li k opravdu důkladnému vyčištění koberce, nikdy se vám nepodaří zbavit jej všech jeho neduhů. Právě zápach od domácích mazlíčků nebo cigaretového kouře usazený hluboko ve tkanině je problémem, s nímž si běžné čisticí prostředky nedovedou poradit kvůli svému povrchovému působení.

Čištění koberců mokrou metodou vžene teplou vodu s čističem opravdu do hloubky koberce a následně vodu vysaje společně se všemi nečistotami. Což se vám při manuálním čištění nemá šanci nepodařit. Koncentrované čističe využívané profi úklidovými firmami jsou navíc opravdu intenzivní a maximálně efektivní. Můžete se spolehnout, že se po odborném vyčištění vaše koberce už typickým odérem zavánět nebudou a žádnou návštěvu ihned po překročení prahu nenapadne, že si doma občas neodpustíte nějakou tu cigaretku ani že máte čtyřnohého spolubydlícího.

Koberec opět jako nový

Kvalitní úklidová chemie hraje u čištění koberců opravdu důležitou roli. Kromě již zmiňované účinnosti musíme vyzdvihnout také šetrnost složení, které zajišťuje tu nejlepší péči i o opravdu jemné materiály prémiové kvality. Profesionální saponáty tedy nejen odstraňují špínu, ale také pečují o jednotlivá vlákna a oživují jejich barvy. Výsledkem je tedy perfektně čistý koberec, který vypadá opět zbrusu nově. Za pomoci metody mokrého čištění koberců tedy lze zachránit i ty kousky, které už jste možná dávno odepsali a potají za ně hledáte náhradu.

Jak vidíte, argumentů, proč nechat čištění koberce na profesionálech, je opravdu mnoho. Zkuste oslovit úklidovou firmu ve vašem okolí a dejte šanci svým kobercům a třeba i čalounění znovu zazářit a oslnit vás svou krásou! Uvidíte, že nebudete z výsledku zklamaní.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *