Jak se rodí lídr aneb k historii značky BEST

Značka BEST je aktuálně největší český výrobce betonových stavebních prvků. Jaká cesta vedla k současné úspěšné společnosti?

Příběh značky BEST

BEST a.s. se zrodila v roce 1990, kdy tuto společnost založil Ing. Tomáš Březina. Narodil se v Praze, dětství a mládí však prožil v jihočeském Husinci. Vystudoval Fakultu stavební Českého vysokého učení technického v Praze.

Zakladatel značky si před zahájením vlastního podnikání prošel pracovními zkušenostmi na různých pozicích jako mistr či stavební projektant či referent. Jak sám přiznává, bez změny režimu by zřejmě na pozici referenta pracoval dosud.

Spolupracovníci a blízcí lidé kolem Tomáše Březiny jej charakterizují jako svéráznou osobnost. To připouští i sám podnikatel. Zřejmě však právě ona svéráznost byla hnacím motorem, která dovolila vyrůst vysoce ambicióznímu projektu značky BEST.

Tehdejší porevoluční Československo tak dostalo svou první fabriku. Počátky však nebyly jednoduché, lemovaly je úvěry a další překážky. Záhy se však ukázalo, že se jedná o životaschopný koncept, který se pod schopným vedením přetavil v lídra trhu.

Dodnes zůstává Tomáš Březina také jediným vlastníkem a statutárním ředitelem BEST a.s. Za své profesní úspěchy byl v roce 2007 oceněn titulem Podnikatel roku. V současné době rovněž působí jako prezident České asociace betonářů.

Současnost značky BEST

Ihned po pádu bývalého režimu se tak otevřela ideální příležitost, jak využít nové možnosti. Úspěšná firma vznikla prakticky na zelené louce. V současnosti se jedná o předního tuzemského výrobce, ale také významného exportéra. Výrobky BEST tak znají také v Polsku, Německu, Rakousku a na Slovensku.

Výrobní závody BEST

Dnes také značka disponuje několika výrobními závody napříč celou ČR. Konkrétně jsou to:

  • Výrobní závod BEST Rybnice, sídlo společnosti
  • Výrobní závod BEST Polerady
  • Výrobní závod BEST Lučice
  • Výrobní závod BEST Vranín
  • Prodejní závod BEST Praha-Nehvizdy
  • Výrobní závod BEST Ostrava
  • Výrobní závod BEST Božice
  • Výrobní závod BEST Mohelnice

Výrobní areály BEST doplňuje hned 35 továren. Výrobní zázemí značky BEST rovněž tvoří trojice vlastních štěrkopískových lomů. Díky tomu je značka BEST vysoce stabilní a má kvalitní surovinové zázemí.

Charitativní a environmentální aktivity

BEST se řadí mezi moderní průmyslové podniky. Jako takový tak za sebou zanechává i ekologickou stopu. Cílem je proto snažit se tyto dopady minimalizovat. Společnost proto aplikovala do svého působení zásady vyplývající z normy ISO 14001, která se zabývá právě environmentálním managementem.

Přirozenou součástí života úspěšných je též pomáhat všude tam, kde je to zapotřebí. O zlepšení života vybraných lidí se proto snaží i BEST. Cílem je v tomto případě adresná pomoc konkrétním subjektům, která je mnohem účinnější.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *